Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows key.

Dobrý den
Před rokem jsem si zakoupil notebook, po cca 9ti měsících mě spadl systém a jelikož jsem nevěděl co s tím tak jsem notebook zavezl do nejbližšího servisu ve kterém jsem se domluvil na reinstalaci OS. Při vyzvednutí zařízení mě bylo řečeno že nebyly schopni aktivovat OS jelikož se "win key zapisuje na základní desku" a at se obrátím na prodejce. Nedávno jsem prohlédl krabici a manuály od notebooku s nadějí že někde bude win kód ale nenašel jsem. A od distributora mi bylo řečeno ať zašlu notebook na reklamaci.
Zajímalo by mě tedy zda li by se to nedalo řešit nějakou jinou cestou.

Změna kategorie, původně: Software (host)

Jen OT: Mi pro změnu prodali v Alfacompu (TS Bohemia) W10 OEM 64 a ativovat ho nejde ani omylem, číslo je nesprávné
stejně jako jiné nalepené na case, takže mě čeká při přeinstalaci na W11 drbačka s MS podporou.
Technik evidentně naflákal jednu instalaci na XY kompů a hotovka. Když jsem na prodejnu došel s fakturou,
tak se akorát ošívali a prý kdyby byly potíže, tak to nějak pořeší. Skvělý přístup.

Takže máš tam dokonalý guláš. A navyše ťa všade obabrali!
A) Pokiaľ si mal predtým W10 a boli aktivované - ani preinštalácia správnej verzie už NEPOTREBUJE zadávať nejaký KEY. Všetky licencie k OS sú totiž na serveroch M$ (dokonca od doby W8). Stačilo len W10 nainštalovať (čistá inštalácia - preskočiť zadávanie lic. kľúča) a po pripojení k internetu by sa samé aktivovali. Pokiaľ si upgradoval na W11 - lic. kľúč ti zostal na ich serveroch.
Takže ti stačí DOMA len stiahnuť ISO W11, vytvoriť boot flash, nainštalovať a ono sa to sami bude aktivovať.
Niekto na tebe ľahko zarobil a navyše - odovzdali ti NEFUNKČNÝ OS (neaktivovaný), pretože sa pokúšali zadávať iné lic. kľúče, než boli k noťasu priradené. Preto im to nešlo aktivovať.