Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velká TV na hraní i koukání

Hoj, chtěl bych si vybrat novu TV do obýváku. Chci pořádně velkou a rozpočet mám do 40K.
S kámošema hrajeme v zimě na TV hry, ale samozřejmě je to i TV na každodenní koukání.
Je tady někdo, kdo tomu rozumí? Mám dva favority na velkou uhlopříčku.
Umíte poradit, kterou si vybrat?

1. https://televize.heureka.cz/philips-75pus8807-12/#prehled/

2. https://televize.heureka.cz/tcl-75c835/#prehled/

Díky moc

TV bude zapojena do ceho na cem hrajete hry ? PC, herni konsole, jestli konsole ktery mode, jestli PC, jako ma grafickou kartu ?
Kdyby slo o vyber jen z tech dvou, tak jednoznacne ta TCL.

Jinak 75 mi prijde opravdu zbytecne velka a budete muset sedet nebo byt alespon 3-4 metry od TV. "55" mi prijde lepsi kompromis.
Zalezi od vyrobce a jakou technologii pro podsviceni pouzil, ale nektere TV nad 70 nemaji vzdy homogeni podsviceni obrazovky.

K cemu takove vytrhovani z kontextu ?
Jen jsem upozornil, ze 75 palcova TV nemusi byt v pripade ze nema dostatecne mista byt nejvhodnejsi. Uhlopricka se nevoli podle toho, na co si zvyknes nebo ne.

Mame 3 TV. 50, 55 i 70/68 (VA,QLED,OLED) vim jak to vypada dekuji.
Proc mu rovnou nepodhodis 95 nebo rovnou 105 palcovou QLED mini LED za 6000€ sak si zvykne ne.
A to radeji nezminuji "pozorovaci uhel", ale na degradaci obrazu ke kteremu u nekterych typu panelu dochazi si asi bude taky muset zvyknout vid ?

Uplne to z kontextu vytrzene neni. Pozorovaci vzdalenost samozrejme hraje roli, ale i do typickych malych ceskych obyvaku se pohodlne vejde 75" televize, 55" je dnes uz opravdu mala a tazatel chce "velkou" TV.
P.s. ani za tu 98" bych se nezlobil. Osobne sleduju 65" v rozpeti 1.5-3.5m a proste uz je to male. Jeste dodam ze nesleduju bezne nekvalitni TV vysilani (antena neni zapojena vubec).