Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Javascript - zmenšení obrázku v hlavičce při posunutí dolů nepracuje správně.

Dobrý den,

Potřeboval jsem ve WordPressu připnout hlavičku. To jsem udělal pomocí CSS

header#masthead {
    position: sticky;
    top: 0;
    left: 0;
    right: 0;
    z-index: 10000;
}

Avšak, byl tu ještě problém, že obrázek v hlavičce je příliš velký, proto jsem chtěl při posunutí dolů automaticky zmenšit a při posunutí nahoru zase vrátit do původní velikosti. To jsem udělal pomocí JS

jQuery(function(){
    var navIsBig = true;
    var $nav = jQuery('#masthead .custom-logo');
	var height_original = jQuery('#masthead .custom-logo').css("height").replace("px","");
	var height_small = height_original * 0.666;
	var width_original = jQuery('#masthead .custom-logo').css("width").replace("px","");
	var width_small = width_original * 0.666;

jQuery(document).scroll( function() {
   var value = jQuery(this).scrollTop();

  if ( value > 100 && navIsBig ){
      $nav.stop().animate({
           height:height_small,width:width_small
      },100);
      navIsBig = false;
  } else if (value <= 100 && !navIsBig ) {
      $nav.stop().animate({
          height:height_original,width:width_original
      },100);
      navIsBig = true;
  }
});

Avšak, zatímco připnutí hlavičky funguje správně, změna velikosti obrázku funguje dost podivně. Při pouze malém posunutí dolů (jednou zmáčknout šipku dolů nebo posunout kolečko), se obrázek vůbec nezmění nebo se začne "třást", jako by se snažil zmenšit, ale něco mu v tom za každou cenu bránilo. Každopádně, musím se posunout více níž, aby se obrázek zmenšil (při zpětném posunutí nahoru vzniká stejný problém).

Zkoušel jsem to v různých prohlížečích (i zařízeních) a chová se to stejně, takže je asi problém v kódu, ale netuším kde.

Prosím o radu,

Děkuji

PS. Zkoušel jsem zrušit připnutití hlavičky. A i když to jde dost blbě vidět, očividně to na to nemá vliv.

mě ten obrázek neskáče, jinak bych se zmínil. jen bylo* to logo hnusné kvůli degenerované výšce.

height: 50px; /* <=== here i gived the image a smaller size */

nekóduju weby, ale snad existuje i parametr "width".
zmenšené logo nemusí být detailně čitelné - před chvílí jsem ho přece viděl, zmenšené má zachovaný tvar a barvy, čili do rozumného zmenšení vím o co jde.
ale protože se logo mění okamžitě při rolování dolů, je pak otázka, jestli je šťastně umístěné, nebo jestli má tento nápad smysl.

*) jinak aktuální verze mi připadá lepší. logo sice deformované, ale není rozmazané. taky původní filosofující záhlaví nahrazeno reálnějším popisem.

Když je to v procentech snadné, proč je nepoužiješ? K tomu jsou právě procenta, když není předem známý rozměr obrázku.

Pokud trváš na pixelech, musel bys předem zjistit rozměry obrázku X,Y a výpočtem nastavit nové správné hodnoty, aby zůstal zachovaný poměr stran.