Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký ryzen pro téměř nový pc?

Do předělávaného pc přes 3 roky starýho budu měnit základní hw - deska , procesor, grafika, možná chladič, patrně i zdroj. Desku mám s čipsetem b550, grafiku od nvidie rtx 3070 taky. Procesor jsem počítal ryzena 5 5600(x) ale dostal jsem pár tisíc navíc a teď se nedokážu rozhodnout jestli nebude lepší použít výšší ryzen 5700(x)nebo dokonce 5800(x) . Rád bych znal váš názor.

Záleží na ceně, ale ten rozdíl skoro nepoznáš, pokud nestříháš každý den videa, neděláš architekturu atd... Navíc ryzen 5600X má skoro o polovinu nižší spotřebu. Bral bych Ryzen 5 5600x. Ve finále se Ti odvděčí ve vyúčtování energií nižší spotřebou, menším zahříváním, ale skoro stejným výkonem.

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-7-5800X-vs-AMD-Ryzen-5-5600X/4085vs4084

Děkuji, to je velmi jasná a jednoznačná odpověď. Ale uvědomil jsem si, že jsem nenapsal dost podstatnou věc - ten počítač je na hry pro mlady kluky, něco kolem 15ti let. Nemění to trochu situaci? Ale víceméně jsem přesvědčen, děkuji za pomoc.