Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní monitor 27″ cca 8000 Kč.

Může mi někdo doporučit slušný 27″ herní monitor cca do 8000 Kč? Předem děkuji.

Má sestava:

Win 10 Pro 64bit
GIGABYTE B550 GAMING X V2 - AMD B550
AMD Ryzen 5 5600
Kingston Fury Beast Black 16GB (2x8GB) DDR4 3200 CL16
Grafická karta ASUS STRIX-GTX1060-6G-GAMING

Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Ten Alienware vypada docela brutalne :-)
Kdybych ho mel kupovat pro sebe, tak bych zvolil 'VA' jelikoz mam rad ve hrach silny kontrast (cernou) a rozliseni "QHD", pravdepodobne neco typu zakriveny "Samsung Odyssey G" asi tento https://www.czc.cz/samsung-odyssey-g55a-led-monitor-27/337249/produkt kvuli podpore HDR10.
Mel by to byt 10Bit, ale podle ceny tipuji FRC.
(hodne her na stredni detaile zvladne GTX1060 v QHD/60Hz docela uspokojive, mam odzkouseno)

Jenže ten monitor by měl mít klasický 8 bitový panel, což není nic proti ničemu, ale HDR10 je v tom případě klasický Samsungův podvod. Osobně ale zakřivený monitor nesnesu. Pokud někomu nevadí, tak za mě to není špatná volba.

Sorry, ale přesto, že mám monitory iiyama rád, tak hloupá odpověď.

Prvně chtěl 27" a fullHD kvůli své málo výkonné herní grafice a za druhé oba monitory, které to splňují jsou TN a 6 bitové. A i hráč PC her si přeci zaslouží pěkný obraz, což ty monitory nesplňují.