Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dostatecny zdroj/redukce(12pin) pro RTX 3090Ti?

Ahoj,

Mam dotaz. Mam momentalne koupenou RTX 3090Ti ale potrebuji k ni novy zdroj.
Grafika ma "novy" 12pin na napajeni ke kteremu je v baleni redukce.
Tady jsem ale trochu zmateny.
Redukce je z 3x8pin konektoru.

https://www.czc.cz/asus-rog-thor-1000p2-gaming-1000w/338604/produkt?gclid=EAIaIQobChMIhrPC6srm-gIVCACLCh0eaAYaEAAYASAAEgLxg_D_BwE

U tohoto zdroje ktery uz v sobe ma redukci na 12 pin je redukce ale provedena pouze z 2x8pin konektoru.
Na strankach(alespon na obrazku) je ze je pripraven s tim 12 pin konektorem az na 450W.
Jenze RTX 3090ti muze brat i vic.

Mam to tedy brat tak ze tenhle zdroj...respektive ta redukce se nehodi na tuto grafiku a mel bych pouzit redukci co je u karty a napojit ji na samostatne 3x8piny?

Dekuji za rady.
Jeste podotazka...karta ma 12pin konektor ale nad nim je jeste maly 4pin...tedy 12+4.
Redukce je pouze na 12pin....k cemu slouzi ty dalsi 4 piny?
V komentech u tohoto zdroje na YT jsem se docetl ze kdyz nezapojim i ty 4 piny tak bude karta limitovana na 450W?

Tak po zhlednuti tohoto videa jsem o neco chytrejsi : https://www.youtube.com/watch?v=EvsPZA8CkBY

tzn ty 4 "male" piny u 3090Ti resit nemusim.

Jedine co teda zustava je proc Asus zdroj ma u toho 12pinu pouze 2x8pin?
Co jsem tak videl/cetl/zjistil tak 8pin ma +- 150W...+ cca 75W ma PCI-E slot takze max +- 375 je ale malo pro 3090Ti.

Da se tedy prepokladat ze ta redukce je tedy spis pro 3080Ti a to jeste jen pro nejake "omezene" pouzit(i 3080Ti dokaze brat vic nez 400W)