Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jeden Windows 10 na dvoch zariadeniach?

Zdravím, chcel by som sa len spýtať ako to je s Windowsom. Očakávam nový počítač, ktorý som kupoval skladaný BEZ Windowsu akožto v mojom súčasnom počítači Windows mám. Kupoval som ho spolu s počítačom. (Windows je prepojený s mojím Microsoft kontom.) Na USB som importoval inštalačku na Windows. No a tu je moja otázka. Keď mi nový PC príde a ja sa budem snažiť cez BOOT menu dostať Windows z USB do PC, nevadí to že ten Windows je už použivaný na mojom súčasnom PC? Musím sa nejako odhlasiť? Mám aj kľúč aj prístup k Microsoft kontu. Len si nie som istý či nebudem mať nejaké problémy. Preto by som sa chcel predom opýtať, ako to s Windowsom je. Myslim že som niečo počul o tom, že Windows je viazany na jedno zariadenie alebo niečo také, no netuším či je to pravda.

Ďakujem veľmi za odpoveď

To by až tak nevadilo, pretože ten stary PC nebudem použivať vôbec. Nový mi príde asi do 5 hodín takže jop, ten stary mi netreba. Takže mi len stači urobiť tych pár krokov v prikazovom riadku čo ste mi Vy poslal, a všetko bude v pohode? Budem odhlaseny na starom PC a na ten novy sa môžem prihlasiť?

Kupoval som ho spolu s počítačom. (Windows je prepojený s mojím Microsoft kontom.)

Znamená to, že je na stejné faktuře nebo že byl součástí kupovaného PC?

Pokud byl Windows předinstalován na značkovém PC, je to na stopro OEM a přendat to jinam nemůžeš.

Pokud to byl normální skládaný PC a byly k němu koupeny i Windows a máš je propojené jako digitální licenci na svém MS účtu, tak je na tom účtu můžeš ze současného PC odebrat a dát jinam. Znamená, že na původním počítači se automaticky deaktivují a provedeš novou aktivaci na novém PC.

Presne tak, on MS i licence ke skladanym PC z třeba CZC, které jsou levnější teda OEM k tomu konkrétnímu počítači, pokud ji člověk zaregistruje pod svůj MS účet, převede na "digitální" licenci a umožní v účtu to odebrání licence ze starého PC a její přendání na nové PC, musí se člověk přihlásit k tomu počítači tím MS účtem.