Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hercules Fortissimo 4 vs AC97

Ahoj. Mám základku s integrovanou zvukovkou AC97 a uvažuji nad externí Hercules Fortissimo 4. Bedny mám Logitech X-230. Tak se chci zeptat, jestli by to byla výraznější změna k lepšímu, nebo jen vyhozené peníze? Díky

Jde mi o to, že bych to měl za šlušný peníz, páč nechci moc investovat, ale chci mít lepší zvuk, než z AC97. Chci to totiž do staršího PC na občasný poslech - nic extra pochopitelně nečekám(i vzhledem k průměrným bednám) - jen bych mě zajímalo, zda bude zvuk znatelně lepší, než na AC97

záleží ovšem pod akým systémom to chceš prevádzkovať,riadne funkčné ovládače boli len pre win9x/ME/2000,a jeden v štádiu beta pre wxp bez service packu,ktorý bol všetko možné ,len nie použitelný-potom firma zanikla a bola rozpredaná,stránky síce ešte existujú,ale nájdeš tam len prvé verzie ovládačov,čo boli prikladané na inštalačných cd s predávanými kartami,pre vistu už nič normálne funkčného neexistuje,resp.nič oficiálne-to je jediný problém,kvôli ktorému som sa o nej v predošlom príspevku vyjadril tak,ako som sa vyjadril.Čo sa kvality týka,tak oproti starším AC97 kodekom je to obrovský rozdiel v kvalite,kvalitou zvuku tá karta tromfne aj Creative SB LIVE/Audigi2.Pokial ju budeš mať možnosť odskúšať,tak si over,či ju vôbec rozbehneš pod systémom,ktorý máš na tom staršom pc,pokial bude rozbehnutelná,tak ju samozrejme ber všetkými 10-timi