Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pristup na domacu wifi z internetu

Niektore domace zariadenia sa vedia pripojit na domacu wifi a ovladat aplikaciou v telefone, ak su na rovnakej wifi.
Existuje nejaka moznost, riesenie spojazdnit taketo riesenie na pristup z internetu?
Napr. aplikacia DO na tv (vypyta IP adresu zariadenia vo vnutornej sieti, mozno aplikacia na klimatizaciu . . . )

toto som v zivote neriesil, Nemam take zariadenie, napr. klimu, alebo ventil na kurenie, ak niesu napojene na nejaky cloud/vpn vyrobcu, napr. nieco obdobne je aj tlac z pc alebo mobilu na domacu tlaciaren :-)
Takze zatial postudujem, a ked sa dostanem k zariadeniu, vyskusam, mozno kupim na studijne ucely ventil na UK :-)

Tak to bude asi pripad od pripadu podla toho ako to je naprogramovane. Napr som na sieti operatora, spustim vpn, dostanem na tel IP 162.168.1 246, tel je na IP 192.168.1.90, ale appka nefunguje, lebo si zisti ze nema zapnutu Wifi :-) a tvrdi ze zariadenia musia byt na jednej sieti . . . no, to bude na dlhsie, zariadenie od zariadenia . . .