Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC postavený na AM5 - 7600X

Nazdar, nemám dobrý prehľad v aktuálnom trhu HW komponentov za posledné 2 roky. Vedel by niekto odhadnúť ako to je s cenou pre dosky AM5 a tiež 7600X? Zaujíma ma či to má potenciál padnúť dole a ak áno tak kedy? Dá sa predpokladať že niekedy na jar 2023 alebo do konca roka 2023 to bude za rozumné ceny? Chcel by som zostaviť takýto komp postavený na AM5 a pravdepodobne 7600X ale nedám za dosku viac ako 150€ a ten CPU max 250€.

I já se kloním k tomu, že dnes nedává smysl AM5 sestavu kupovat, pokud nepotřebuješ PC okamžitě. Je příliš čerstvá a zbytečně přeplatíš. Do konce roku 2023 ceny spadnou téměř určitě, POKUD nedojde k napadení Tchajwanu. Pak bych na AMD moc nesázel, bude totálně v piheli.

Nepotrebujem vyslovene okamžite ale zase čakať až do konca roka 2023... S tým Taiwanom rozumiem správne že ceny čipov potom celkovo vystrelia hore kľudne aj na niekoľko rokov? Čiže celkovo nie len AMD ale pôjde hore aj Intel? Ak hej tak nebudem veľmi otáľať aby som čakaním ešte viac neprerobil.