Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem iPad - jak na aplikace odjinud než z App Store? (trochu pokec)

Spolupracuju s jednou firmou při vývoji her, zatím pouze na PC platformě. Nyní se připravuje vydání mobilní verze jedné z nich, hra byla přepsána do Unity a s touhle upravenou PC verzi pracuji (*apk verzi se nezabývám).

Dnes - když jsem pročítal pár článků na téma "How to install apps outside the official App Store?" - mě napadlo (protože se připravuje i iPad/iPhone verze), jak probíhá průběžný vývoj a hlavně "testování v plném provozu" betaverzí vyvíjených programů přímo na mobilech a tabletech, když Apple nedovolí instalovat nic mimo App Store? To musí být to zařízení nějak upravené (root, jailbreak)? Nebo existuje nějaký "neveřejný" appstore právě pro tyto účely, kam běžně není přístup?

u nových apple operačných systémov /Big Sur-Monterrey,ios 15.6-15.7/ máš možnosť zvoliť inštalovanie iba z apple store alebo apple store a od autorizovaných vydavatelov,pokial chceš robiť vývoj a mať dostupné aj testovacie verzie,treba sa podobne ako je to vo win-registrácia do windows insider program,registrovať do apple developer centra a byť tým pádom autorizovaný vydavatel softwaru,podla typu licencie,apple Ti autorizuje aplikácie ponúkané zdarma bezplatným certifikátom a povolením ich umiestniť v apple store výlučne zdarma,alebo si zakúpiš full osobný certifikát a môžeš ponúkať aplikácie za peniaze,čo sa týka beta testovania,buď je to na pozvánku,alebo v rámci developer centra verejné testovanie pre registrovaných členov ......mnohí poskytovatelia softwaru sú dlhodobí dodávatelia softwaru pre apple a ich aplikácie sa dajú inštalovať aj stiahnutím zo stránok vydavatela-pluginy a doplnky pre garageband,logic pro,avid,software od adobe ,microsoftu,suse,videolan,ubisoft,autodesk,yamaha/steinberg,esi,alesis,rme,uad etc....