Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký PC jako alternativu místo herního NTB?

8 vs 12GB VRAM je zasadni rozdil. Nektere hry dokazou uz dnes zdimat hlavne pri vyssim rozlisenim VRAM az na morek kosti

Jistě, ale pro hráče PC hry to absolutně nic neřeší. Co tě zásadně zajímá je výkon nebo-li zajímá tě, zda hraješ na 55 nebo na 60FPS a to z toho důvodu, že při zapnutém VSyncu to na 60FPS pojede plynule, zatímco na 55FPS se to bude trhat. Můžeš namítnout, že používáš FreeSync a ano, ten zmíněný případ řeší. Ale můžeš se dostat do situace, že to bude 25 nebo 30FPS, to už FreeSync neřeší a 30 je stále hratelné, no 25 už člověk vidí trhaně.

Takže ten výkon navíc v průměru 4% s RT a 7% s DLSS může být podstatný.

Teď si řekněme, jak to funguje s videopamětí a proč se využije všechna.
Do videopaměti se nahrávají data dopředu a postupně se zobrazují. Obvykle si dnešní enginy dokážou nahrát dat, co nejvíc a postupně je načítají. Díky tomu se nikdy nestane, že by data v paměti chyběla. Když bude paměti méně, také v té paměti data chybět nebudou, jen se budou do paměti rychleji dohrávat, protože budou dříve potřeba. Občas se u super náročných her na data stane, že při menší VRAM budou data v určitý moment chybět a hra se na chvilku zadrhne. Avšak v závislosti na rozlišení víme, u kolika dnešních her se to stává při 8GB VRAM - u dvou, co jsem o tom četl. Proti výjimečné situaci s nedostatkem VRAM tu teda máš výhodu pro desítky možná až stovky titulů, kde využiješ DLSS, které ti zvedne výkon. To myslím každý hráč vezme jako značnou výhodu.

Přesto bych na tomto místě rád tazatele upozornil, že výkonem jsou grafické karty RTX 3060Ti a RX 6700XT vhodné pro rozlišení 1920x1080 (při tomto rozlišení není známa žádná hra, která by potřebovala pro zcela plynulý běh více než 8GB VRAM) a pro rozlišení 2560x1440 (8GB VRAM stačí naprosté většině titulů), ale ani jedna karta (RTX 3060Ti, RX 6700XT) nemá výkon na 3840x2160 (4K) a mimochodem RTX 3060Ti nemá na 4K ani dost paměti.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny