Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem S-ATA/IDE

Dobry den chtel bych si koupit mechaniku jenze nevim s jakym konektorem jestli SATA nebo IDE nebo nejaky jiny, kdybyste mi mohli rict jak je rozlisim nebo treba jak vubec vypadaji, diky. Mam zakladni desku Asus Rampage Formula 2xGlan iX48 DDR2 .

Upresnim to uz asi vim jak vypada IDE (dvouradkovy asi 40 pinu) a sata malicky na cervenem kabelu, jenze jde mi o to ze na zakladni desce vede IDE kabel na mechaniky, ale chtel bych mechaniku pripojit na sata, na zakladni deske sou 3 pripojky pro sata kabel (sata 12, sata 34, sata 56) v sata 56 je pripojeny HDD tak nevim jestli jeden ze zbylych dvou je urcen pro mechaniky. :)

Jestli nepotřebuješ využít všech 6 sata konektorů pro harddisky kup si mechaniku v provedení sata. Je jedno kam to strčíš nic tím nepokazíš. KDyby to nejelo šoupneš konektor jinde.Zkontroluj jestli máš na zdroji volný sata napájecí kabel (viz ty u hdd) nebo si kup redukci k mechanice.