Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GeForce Experience

Zdravím,

zajímalo by mě nějaké vysvětlení ohledně optimalizování nastavení pro hry pomocí GeForce Experience.
Software, který detekuje CPU a GPU počítače a vyhodnotí na jaké nastavení pojede hra plynule. (optimální nastavení).

Problém mám v tom, že například u hry GTA V mi GeForce Experience vyhodnotí pro můj PC optimální nastavení (výkon/kvalita): maximální detaily ultra. Nechám tedy Experience provést toto nastavení grafiky, ale jakmile hru spustím jde jasně vidět, že je problém s FPS a zdálo by se tedy, že je nastavení detailů hry příliš náročné. Pak mi právě nejde do hlavy, proč by mi GeForce Experience takové nastavení doporučila, když s tím má PC problém.
Nebo je problém někde jinde než u PC?
Jen takový dotaz, zda v tom může mít problém např. neherní monitor přes HDMI s obnovovací frekvencí 60Hz?

Tak sniž detaily. Netuším, jak moc bere GTA V RAM, ale co tak slyším, tak hodně a nevím moc co s tím. Není moc dobře optimalizovaná. Problémy byly už od vydání. Částečně to řešil nějaký update hry, ale osobně fakt nevím, nehrál jsem to. Máš alespoň 16GB RAM? Ani nepíšeš jakou máš kartu, tak co chceš poradit?
Mrkni se na WEB výrobce hry, jestli není nějaký update pro tu hru. Ovladače máš snad aktuální...

Zkratka porovna doporucene HW pozadavky z nejake jejich databaze co maji na svem cloudovem datovem centrum s tim co mas ty, ale to sekani jak popisujes neni spis trhani obrazu ?
Kolik mas FPS v te hre treba to GTA V co se seka ?

Jestli 50-60FPS a dochazi k trhani, rozriznuti obrazu tak se podivej, zda-li je aktivovan V-Sync popripade G-Sync.

Na mé vlastní nastavení jede hra na 55-60 FPS normálně. Při použití nastavení experience (tedy ultra detaily) se hra seká v náročnějších lokacích kolem 38-44 FPS. Přesto by ale s touto grafikou neměl mít PC problém.