Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zdroj pro herní počítač

Je to tak něco přes měsíc kdy jsem si vybral Seasonic core GC 650w a teď jsem ho na czc marně hledal. Nakonec jsem ho našel, ale už ho neprodávají. Oceňoval jsem sedmiletou záruku ale i to že kabely jsou nemodulární. Na alze ho stále mají, ale rád bych vše nakoupil na czc. Potřebuji ho na ryzen 5600x a grafiku rtx 3070. Chvíli jsem tu hledal nějakou náhradu a dost se tu objevuje Seasonic focus gold. V nabídce czc je seasonic core gm a g12. Novinkou pro mě je seasonic b12 který ma 5 letou záruku 80+bronze a je i v 750w variantě pod dvěma tisíci. Nevíte který z jmenovaných (i nejmenovaných) který má - 650-750w, nemodulární nebo polomodulární kabely, slušnou záruku a cenu něco přes dva tisíce a který si zvolit? Nebo to mám zkusit na alze s původním návrhem? Je tam za dva tisíce v akci. Nějak se nedokážu rozhodnout. Děkuji za pomoc.

Ryzen 5600X a RTX3070 neni z pohledu spotřeby a proudových špiček nic extrémně náročnýho, takže stačí zdroj pro "střední" zátěž typu G12 nebo B12. Na druhou stranu highend zdrojem jako je Focus Gold rozhodně nic nezkazíš, právě naopak:

https://www.czc.cz/seasonic-focus-gold-650w/260653/produkt

Dají se teda vzít všechny, akorát je to o tom, kolik do toho chceš vrazit a jestli časem hrozí přestavba PC na ještě výkonější a z hlediska napájení náročnější s ponecháním původního zdroje.