Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přehrávání 4k videa na i5-4570

Dobrý večer,

mám dotaz ohledně přehrávání videa na i5-4570. Koupil jsem si DJi dron, natáčí ve 4K rozlišení, 60 FPS. Když se chci ale podívat na videa, tak videa se přehrávají jako by byly zpomalené. Koukal jsem na vytížení procesoru / RAM a vytížení se pohybuje kolem 30 % na CPU a cca 4 GB na RAM (ne všechno samozřejmě je přehrávání videa, jsou puštěné i jiné procesy. Je tomu opravdu tak, že 4570 nedokáže přehrát takové video? Dnes jsem zkoušel i 2.7K rozlišení a nevidím úplně rozdíl.

Procesor, jak jsem již zmínil, i5-4570 + 8 GB RAM. Měl jsem i GPU, 280x, odešla ale do věčných lovišť. Zelené pruhy přes obrazovku, nezdálo se, že by šla už zachránit. OS Windows 7

Zkoušel jsem KMPlayer a VLC. Oboje stejný výsledek. V mobilu nebo po nahrátí na YouTube je video v pořádku.

Případně rady, jak by se to dalo vyřešit?

Děkuji mnohokrát!

Řešení:

IMHO je problem v tom, ze tve iGP HD Graphics 4600 umi HW dencoding jen pro H.264 a ten dron bude natacet videa ve formatu HVEC (H.265) pro snizeni datoveho toku..

V mobilu nebo po nahrátí na YouTube je video v pořádku.

Snad skoro kazdny dnesni mobil umi dencoding, prehrat videa formatu H.265.

IMHO je problem v tom, ze tve iGP HD Graphics 4600 umi HW dencoding jen pro H.264 a ten dron bude natacet videa ve formatu HVEC (H.265) pro snizeni datoveho toku..

V mobilu nebo po nahrátí na YouTube je video v pořádku.

Snad skoro kazdny dnesni mobil umi dencoding, prehrat videa formatu H.265.

Potřebujete nějaký HW en-dekodér HEVC, nejlevnější řešení je strčit tam grafiku Nvidia T400 - je to slaboučké kancelářské prd za cca. 3000 (pokud máte štěstí), ale má plně funkčni NVenc.

- celé to PC by chtělo vyměnit jako takové, o tom žádná. Ale pokud nějak dočasně vyřešit možnost přehrávat - zpracovávat HEVC videa, nejlevnější je toto.

Ještě když jsme u toho nového PC. Nevím, zda můžu pokračovat zde nebo mám založit nové téma. Jaká by byla nejvíc "budget friendly" možnost nového PC? Ze starého mohu použít 520W Focus Seasonic + HDD/SSD, které mám. Bedna je mATX. Hry nikterak nehraju, ale řekněme pro ty videa, případnou úpravu?

Děkuji!