Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr tabletu

Dobrý den, chci vás poprosit o pomoc s výběrem grafického tabletu. Můžete mi poradit, který bude vhodnější na učení se matematiky, fyziky a chemie? Budu dělat online výuku. Chci psát ručně poznámky a kreslit do připravených prezentací v PDF. Možností výběru tabletů je spousta. Vůbec se v tom nevyznám. Děkuji. Katka

Můžu dát maximálně 3-4 tisíce. Budu to používat každý den a hodně hodin.
Wacom toho vyrábí dost a nevyznám se v tom. Dost by mi pomohlo tabulkové srovnání. Docela mě děsí rychlé opotřebování drahých originálních hrotů.

Stačí ti obyčejnej tablet nebo s obrazovkou, prostě vůbec nepíšeš, jakou máš představu.

Kámoš šel do XP-Pen Artist, má to na kreslení a chtěl kreslit přímo na obrazovku, ale cenově je to úplně jinde oproti tvým požadavkům. Nicméně XP-Pen má levnější tablety než značkový Wacom a přitom kvalita je u nich taky slušná.

A k tomu bych poznamenal, že tablet pro kreslení, jako periferie k PC bez vlastního displeje - jen plocha na kterou se kreslí stylusem bude pro kohokoliv nezkušeného dost problém, a bude si dlouho zvykat (jestli vůbec) na absolutní, ne relativní polohování. Proto na nějaké nenáročné čmárání je imho lepší jakýkoliv tablet v smyslu placka s displejem a podporou stylusu, fuk jestli iPad nebo něco s Androidem. Ale bude to cenou zas někde jinde.