Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem karta SDHC pomalý přenos

Zdravím, koupil jsem si novou SDXC kartu SANDISK Ultra 100MB/s 64GB. Ale karta přenáší pouze rychlostí 10-20MB/s. Jak je to možné? Mám notebook model 2017 který má v sobě integrovanou čtečku těchto karet. Je to touto čtečkou? Děkuji za objasnění.

moc to nedava smysl, protoze ten kram ma intel 6-7.generace (nedavas presny odkaz), kazdopadne uz ma nativni usb3 a stejne tak bych cekal zapojenou interni ctecku karet.
nedelal jsi domaci reinstalaci a necpal tam ovladace co se ti zalibily, ze ne?

na odkaz se mi na mobilu ani nechce klikat. jestli nadpis tvrdi, ze se to u tehdejsiho hw stavalo, mohla byt ta ctecka pripojena jen na usb2 datove linky, to by bylo u "herniho" ntb smutne.
anebo majitel reinstaloval 5 let stary ntb a toto je vysledek.
v teto situaci doporucovat usb sdxc ctecku muze byt skoda penez a mista - nejdriv at se vyjadri tazatel, co s tim delal.

Interní čtečky v noteboocích bývají pomalé, takže by to tím mohlo být. Že můj starý HP (koupený 2008) fungoval s rychlostí 10 a ani možná to ne, to celkem chápu (tehdy karty překonávaly 2 giga a běžné byly class 2 a 4, class 10 byla dost drahá, navíc nebyl tak jasný favorit jako dnes SD o přízeň bojovalo více formátů (memory stick se držel dost dlouho a sony ho možná stále propaguje); navíc USB3 bylo tehdy v rovině spekulací podobně jako dnes USB4). Ale nový notebook dell (koupený vloni) taky zrovna v rychlosti nevyniká, dosahuje nanejvýš 30 MB/s asi je tam ta čtečka připojená taky přes USB2.

Prostě nezbyde než si koupit pořádnou čtečku. A dejte si pozor, že čtečky vestavené v USB-C docích jsou na tom dost podobně, dok má 3 porty USB3, ale čtečka (která jakoby obsazuje čtvrtý port) je pomalá jako by byla v USB2. Naštěstí rychlá čtečka do USB3 nebývá příliš drahá.

je teddy možné, že ten starý notebuk má čtečku připojenou jen přes 2 datové vodiče (usb2).

měl jsem kdysi mini usb3 čtečku přidávanou k micro sdhc adata, rozměr jako miniaturní bt nebo wifi adaptér bez antény. modře blikající konec byl fajn, člověk poznal že to ještě pracuje.
četla rychle, ale už ji v nabídce nevidím. zhruba ve stylu: https://www.czc.cz/samsung-micro-sdhc-128gb-pro-plus-uhs-i-u3-class-10-usb-adapter/347325/produkt

čili buď takovou kartu s adaptérem, nebo větší externí adaptér i pro velké sd karty, pokud je třeba.

ty dnešní krámy pořád nejsou tak malé jako moje stará čtečka. hodím sem pár čínských odkazů ...
https://www.ebay.com/itm/134241486677
https://www.ebay.com/itm/393774450803
https://www.ebay.com/itm/304459819817
https://www.ebay.com/itm/363913850448
https://www.ebay.com/itm/314190354913
... ale pamatujete na to, že každý druhý čínský krám je fake a označení usb3.0 je jen taková legrace - viz konektor:
https://www.ebay.com/itm/194890408569
nekupujte to, když si nemůžete dovolit to vyhodit.

1/ koukni do správy disků, co tam je
2/ zkus tu čtečku v jiném USB portu nebo na jiném PC
3/ přeformátuj ji znova, nejlépe na jiném PC nebo s jinou čtečkou
4/ když je nová, tak ji vrať nebo reklamuj
5/ pokud nebyla koupena v normálním obchodu nebo eshopu, ale za hodně výhodnou cenu, může jít o fake a pak ji můžeš vyhodit.

kdes tu udajne novou kartu koupil? v alienexpress, nebo v normalnim shopu?
male karty se prodavaji predformatovane na fat32, jediny oddil, cili mas videt celou kapacitu ~29gb.

minitool partitition wizard, aomei, niubi partition cosi apod.

edit:
"mas novou ctecku karet, kdes ji musel formatovat..."
co to je za nesmysl? vsechny pocitace pres 20 let znaji fat32. to je zas ctecka z alien2?
muzes byt konkretni co to pouzivas za zahadne znacky, odkud je beres a do ceho je strkas?