Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Náhlé zpomalení W10

Dobrý den,
z nějakého důvodu se mi zpomalil systém W 10. Programy běží normálně, ale nabíhání ikon na listě po spuštění, otevírání nabídky start, otevírání nabídky upozornění se otevře až po cca 5s(lišta i po 20s).
Systém byl cca před půl rokem přeinstalován a běžel krásně plynule.

Zasílám logy dle návodu.

Děkuji za každou radu.

Aký typ úložiska máš? Skús ho diagnostikovať napríklad aký status má v CrystalDiskInfo alebo iným testom, niektorý výrobcovia majú vlastný SW na takýto účel.
Nemám čas prechádzať celý ten log ale vidím tam avast a cleaner čiže systém KO. Čistá inštalácia na novo je najefektívnejšie riešenie a pouč sa do budúcna. Inštaluj len overené a nevyhnutné SW. Ak niečo Windows obsahuje tak to nenahradzuj ak to nie je nevyhnutné. Ovládače uprednostňuj priamo zo stránok výrobcu a teda nie od rebrand výrobcu.
Ešte dodám že ak ti systém beží na HDD tak určite rovno s reinštaláciou OS aj dokúp SSD. Akékoľvek SSD na systém je lepšie ako HDD. Kľudne ti stačí aj 128GB ak nechceš veľa utrácať a HDD si dáš ako sekundárny disk.

1x SSD na systém
1x SSD na data a kraviny
Ovladače stahuji pouze tak jak si nastahuje windows, gforce experience, intel.

CCleaner jsem zkousel po nejakém čase co se to zpomalilo, ale moc jsem od nej necekal.

Sestava:

I5 7500
16GB RAM DDR3
SSD system 120GB
SSD data 250GB
GTX 1060
MB ASUS EX-B250-V7

Začni určite tým testom pre SSD. Je to veľmi rýchle a jednoduché aby si mohol vylúčiť že je to HW problém. Ak sa toto vylúči tak ostáva už len problém v systéme. CCleaner ničomu nepomôže, skôr naopak. Bolo by dobré aby si zistil vopred zoznam všetkého SW ktorý je nedôveryhodný. Kľudne to môže byť aj niečo čo si myslíš že je bezpečné a užitočné. Napríklad ten avast alebo ak tam máš niečo od iobit. Takéto niečo nemôžeš v systéme nechať a ak to už tak raz bolo tak inštalácia OS nanovo je istota. Jednoducho použi google a hľadaj si vždy vopred informácie čo si do systému pustíš. Obecne sa oplatí uprednostniť určite open-source ale samozrejme znova platí že si treba vopred zistiť informácie o danom SW.