Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s grafickým rozlišením

Zdravím, potřeboval bych pomoct, cca minulý týden jsem zpozoroval celkové zhoršení grafiky u her, videí a obrázků, jakoby z 1080p na 720p. Mnohdy jsou viditelné pixely, problikávání a nezaostřování (nejvíce viditelné u her). Drivery mám aktualizované, dal jsem komp do tovarního nastavení kvůli tomu a nic, u her mám kvalitu nastavenou od GeForce Experience.
Monitorem to není, zkoušel jsem jinačí a výsledek stejný ale hodně mě to trápí.
Moje grafika: RTX 2070 8G
Budu rád za každou radu. Děkuji

Odkazy na záznamy rozlišení z her:
https://www.youtube.com/watch?v=tjqbykxOL3s

https://www.youtube.com/watch?v=A9F6BkVa4C0

Pár týdnu dozadu jsem Geforce používal často a fungoval jak měl, teprve minulý týden jsem si všiml celkové snížení kvality a nejen ve hrách. I když si hru pak poupravím podle sebe, tak nezmizí to pixelové šumění, blikání a nevyrenderované textury.

pro zajímavost bych se vrátil k tak o rok staršímu ovladači, někde na netu budou.
a gexkremence bych poslal k čertu, ať ho ani nenapadne cokoli samovolně updatovat.

mimo to bych si prošel co za jiný odpad se mi automaticky spouští po startu a mohlo by nějak souviset s grafikou - vypnout.
ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby cizích výrobců), scheduled tasks (naplánované úlohy). pro jistotu i záložku drivers, ale tam opatrně.

S tim že jsem nedávno dělal továrko a instaloval jsem jen nezbytné programy si nemyslim že by za to mohly aplikace po startu, zkoušel jsem i VRAM a GPU kontrolu a bez chyby. Ovladače jsem si nainstaloval měsíc staré kdy jsem ještě němel tenhle problém a nic