Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boot systému

Hezký večer přeji

Žádám o radu. Dnes jsem si ve svém PC měnil grafickou kartu. Přechod z karty Radeon- Asus strix R9390 na Radeon RX 6600 XT.
Karta šlape ok. Vše bez problému, ale bootovaní mi jaksi zlobí. Pokaždé se mi bootuje systém ze sekundárního HDD místo z hlavního M.2 disku.
Takže pokaždé musím do biosu a spustit rovnou z biosu. Přenastavit to primárně na spouštění z M.2 disku mi to nelze.
Nevíte co s tím. Aktualizoval jsem i bios a beze změny.

Předem díky za rady Louskin

drbe se do pc, muze byt odstaveny od elektriny, cr baterka v horsim stavu, deska blbe zapojena a kolem rtc vetsi odber - je to hned.
bios nemusi byt zresetovany, ale "jen" v nesmyslnem stavu - a pak jsou z toho dotazy na poradnach.

ted se vracim od starenky co ji nebootoval pc: polozastrcena rozdvojka 230v, nema zvladnute ne/vypinani ledky monitoru, netusi co ji v ktere chvili jede, x-krat vypnuto za chodu = poskozeny filesystem.
znovu ulozit bios, zbytecne poucit o stavu pc/monitoru a pryc.