Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno kabely SATA

Dobrý den, vyměňoval jsem na svém PC HDD za SSD disk a svou hloupostí jsem odpojil SATA kabely od HDD a mechaniky DVD od základní desky a nepoznamenal si, jak jsou kabely do desky zapojeny. Dovoluji si vás požádat, zda mi poradíte jak správně SATA kabely zapojit, abych něco nezničil. Jedná se o PC s deskou MSI B 150 M PRO - DH a nákres konektorů pro SATA přikládám.
Všem předem mnohokráte děkuji za radu a přeji hezký den.

Disk zapoj do SATA 0. Podle screenu je první v řadě ale SATA 1, takže tam. Kdybys to zapojil jinak, nic nezničíš, maximálně nenabootuje systém. Takže disk zapoj do portu s nejmenším číslem a další disky nebo mechaniku do portu s následujícím číslem. Fakt na tom nic není a poškození nehrozí, takže bez obav.
Možná budeš muset v BIOSU/UEFI nastavit pořadí bootování, ale to je detail.

Vážený pane Wikane, poradna se to jmenuje proto, že my neznalí žádáme o poradu. Jestliže vaše rada na můj dotaz je tak jasná, tak možná vám, ale ne mě. Já možná mohu poradit někomu jinému v jiném oboru, ale nikdy bych jako radu neuvedl vaši odpověď. Takže ještě jednou vám za vaší radu mnohokráte děkuji, ale bohužel mi vůbec nepomohla.

jedna technická:
od dob sata kabelů, novějších biosů v základních deskách a novějších verzí windows už skoro nezáleží na pořadí zapojení, jako to bylo v době kabelů ide + windows xp + biosů řadících disky jen podle pozice.
dnes když tam máte obvykle windows10, je systém nainstalovaný s windows managerem tak, že uefi-bios správný oddíl najde i když mu přehodíte kabely.
proto ta odpověď.

karel byl stručnější. čumím na telku a 2 řádky píšu půl hodiny.