Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade chladenia procesora

Nazdar,

Mám starší procesotr i7 9700k na ktorom mám chladič Noctua NH U14S. Len že chladič nestačí a teploty mám pri 100% zatažení nad 80 stupňov a ventilátor neznesitelne hučí.
Mojou otázkou je, oplatí sa k tomuto procesoru dokúpiť vodný chladič NZXT Kraken Z63 alebo sa mám na to vykašľať??

Vdaka

To mně neříkej, že ten chladič nestačí. Je to výkonný a tichý chladič, který ten procesor uchladí bez problémů. Zaměř se na jeho upevnění.
V první řadě pořádně očisti styčné plochy (u chladiče i na procesoru) nejlépe technickým lihem a nanes na procesor malé množství teplovodivé pasty. Já používám MX-2, ale můžeš použít i MX4, případně Gelid. Teploty budeš mít určitě lepší a ventilátor bude mít nižší otáčky, skoro ho neuslyšíš.

Vyskúšam... Ja už s tým mám problém dlhšiu dobu ale riešil som ten problém len tak, že som cez program al suite 3 nastavil vetráky na silent... Lebo ked ich dám na normál, tak ked hrám hry ako je napríklad God of War tak sa vetráky každú chvílu roztočia na 100% a potom stíchnu. A takto stále dokola...Tak to teda skúsim prepastovať. Ked som tam dával pastu prvý krát tak to bola pasta termal grizli

Thermal Grizzly kryonaut je skvělá pasta, ale musí se opravdu správně nanést a styčné plochy musí být opravdu dokonale očištěné. Vlastně to platí pro každou pastu. Stačí ti na to technický líh za cca 40,- Kč/litr, takže Ti to vydrží hodně dlouho. Jestli ti ještě ta pasta zbyla, klidně ji použij, ale opravdu pořádně očisti obě styčné plochy a ujisti se, že chladič správně sedí a není uvolněný. Druhá možnost je "lapování", ale pokud s tím nemáš zkušenost tak na to kašli. Myslím, že i tak půjde teplota v zátěži o 10 stupňů dolů, pokud dodržíš postup.

Takhle je to OK, pokud jsou tam jeste dva nahore, tak ty bych asi klidne i zrusil. A tou teplotou bych se netrapil, u 14nm Intel primotopu je to celkem normalni (s vodnim chlazenim tento CPU klidne 75°C, nejakych 80 (a chlup) pri chlazeni vzduchem - porad "v norme", neni potreba nic resit)