Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Herní počítač okolo 15 000Kč (pouze MB, CPU, RAM, Chladič a case)

Zdravím,

chtěl bych poprosit o nějaký tipy na HW pro nový počítač.

K dispozici mám:
MSI 2070 super gaming x trio (poměrně dost dlouhá)
750W zdroj
Samsung SSD 980

Ostatní komponenty bych chtěl vyměnit. Nějaký výběr už mám, až tedy na case tam je výběr trošku složitější. Počítač bude používaný hlavně na hraní, ale zároveň na práci.
Jediný požadavek co mám je 32GB RAM. Zvažoval jsem také vodní chlazení, ale hádám, že některé běžné chladiče budou lepší, než levnější vodní. Nepotřebuji žádné barvičky, ani prosklenou skříň.

Tady zasílám svůj prozatímní výběr bez case, protože tu jsem zatím nevybral
www.alza.cz/kod/BD740h22b;CB130a4;ACb550tpw2;DP082c2 //Nemusí být na alze, použil jsem pouze jako orientační web

Momentálně neuvažuji o přechodu na vyšší řadu RTX, protože tato grafika je dostačující na hry. Avšak může se s ní stát cokoliv, takže se nedá vyloučit, že bych v budoucnosti nepřešel.
Cenu bych viděl od 15 do 17 tisíc, ale když to bude o trochu více, tak to nevadí. Tedy v případě, že to bude znatelně lepší.

Předem děkuji za každý tip

K čemu zbytečné drahé vodní chlazení? Tento CPU jde naprosto v pohodě a potichu uchladit vzduchem. Bohatě stačí třeba Silentium PC Fera 5, kdybych chtěl kór hýřit tak Fortis 5 (ale byl by to imho zbytečný overkill)

Proč základní desku s WiFi? Klidně tuhle, ale bez WiFi - pokud není nutná (imho je u desktopu wifi kravina, vždy je lepší natáhnout kabel).

Kabel mám tuto jsem vybral s wifi, protože na alze bez wifi nebyla a na některých webech jsem našel tu bez wifi ještě dražší než tu s wifi. Nad vodním jsem uvažoval proto, že jsem měl strach jak moc to topí.

A další otázka nějaké doporučení na case?

Délka je 328mm.

Na Alzu se neomezuji. Napsal jsem to i v textu. Budu pak vyhledávat, kde je akce nebo tak a jestli deska má nebo nemá wifi modul asi na výkonu moc nezmění. Jen jsem to chtěl poslat jako celek a měl jsem to zrovna nachystané na alze.

A u té case fakt nevím na co se zaměřit. Proto je výběr poměrně složitý pro mě. Chci samozřejmě co nejlepší airflow za rozumnou cenu. Klidně bez větráků. Ty si můžu dokoupit.

Taky pekna. Ja jak jsem byl dost dlouho odpurce tech prosklenych, tak jsem si na to nakonec zvykl a neni to spatne - pokud je uvnitr poradek, a neni tam prilis hodne vselijakeho sviticiho cirkusu. Jedine co mi tam sviti je zakladovka, a u te jsem si nastavil jen zmenu barvy dle vytizeni = aspon si vsimnu kdyz to dostava kotel. :-)

To není, že bych prosklenou nechtěl, ale PC mám pod stolem, takže tam stejně nevidím a barvičky na PC úplně neřeším 😃 a hlavně, když už je to prosklené, tak mám sklony se až příliš věnovat cable managementu, aby vše bylo uhlazené a hezké 😃

Děkuji. Tato sestava nevypadá vůbec zle. Nad 5700x jsem uvažoval. Ale setkal jsem se s názorem, že cokoliv vyšší než 5600 je pro mě (i pro grafiku) overkill. Myslíš, že se vyplatí investovat o cca 2500 více do tohoto cpu?