Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zesílení signálu mezi anténou a modeme 5G

Dobrý den,
stavím domek a řeším připojení k internetu. Jedná to takovou obec á la "Horní Dolní" na konci světa, kde je dostupné ADSL a velice mizerné Wifi. Od sousedů vím, že ADSL má zlomek deklarované rychlosti a šílenou odezvu, protože je to je tím, že je to lokalita daleko od něčeho jako ústředna (nerozumím problematice).
Poskytovatel wifi zase díky tomu neřeší lepší rychlost, protože nemusí a ostatní jsou mu vydáni napospas.
Situace se změnila letos - je tam 5G. Musím mít venkovní anténu, ale stíní mi ji část kopce a jeden domek. Vyřeším to anténou na tyči ve svahu za domem, ale kabel bude mít přes 10 metrů. V diskuzích jsem se dočetl, že třeba anténa Poynting je super, ale často se objevil názor, že kabel delší jak dodávaných 5 metrů zhoršuje signál. Lze mezi anténu a modem vložit nějaký prvek, který zesílí signál, aniž by měl jiné negativní vlivy a nestálo to majlant?

Díky

Ano. Délka kabelu beze ztrát se doporučuje do 100m max. 5 metrů bych vůbec neřešil, bude to stejné. Ideálně to ale řeš s poskytovatelem, třeba Ti doporučí switch a odtud zapojit další zařízení kabelem včetně AP, aby fungovala i Wi-Fi. Já to mám třeba vyřešené už několik let tak, že mám na balkóně stožár a na něm přpevněnou anténu (jako klienta). Odtud mně jde kabel do switche, kde mám všechny PC propojené kabelem celkem 4 a jeden kabel mně jde do AP, abych mohl mít internet i přes Wi-Fi v domě a na zahradě bez kabelu. 2 podlaží a cca 70 metrů na zahradu to zvládá v pohodě. A to mám starý klasický Tp-Link. TL-WR841N. Odborník Ti ale poradí podle Tvojí situace lépe, já ji neznám a ani nevím, jaké máš zdi, podlahu atd... Ano, i na tom záleží a ne málo. Počkej na Méďu, teda Ledního Brtníka, ten má internet v malíku a poradí určitě líp.
Edit: Co se týká rad, poslouchej Méďu, Fleqa, a Hosta. Ti tomu opravdu rozumí i co se týká nejlepšího nastavení pro tebe. Samozřejmě musí znát co nejvíce informací, ale tak je to u všeho.