Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Acer Swift SF314-57G - přepastování

Dobrý den,
vlastním laptop Acer Swift SF314-57G.
Předem se omlouvám, nejsem žádný odborník - jen průměrný uživatel.

Rád bych se tedy zeptal, co jsou zač ty dva čipy (viz příloha), na kterých jsou vidět zbytky té modré pasty resp. podložky.

Měl jsem v plánu přepastovat, ale zjistil jsem, že kromě CPU a GPU (na kterých jsou zbytky šedé pasty) jsou zde právě i tyto čipy (jestli to tak vůbec mohu nazývat) a nemám tušení, co jsou zač.

No a má otázka teď zní, spíš než co je to zač, tak jestli v tomto případě bude stačit pouze pasta (i na ty dva záhadné čipy), nebo bych pro ně měl speciálně zakoupit tu termální podložku. A případně jakou. (Nechci rozdmýchávat debatu o tom jakou značku - spíš jaké by měla mít specifikace - hlavně jde asi o tloušťku).

Předem děkuji za odpovědi.

paměťové moduly od grafiky mx250/350. jsou určitě jinak tenké než přídavná grafika vedle. termální podložka (1/4 čtverečku) by mohla vyrovnat nerovnosti chlazení, záleží jak je udělaná konstrukce.

proč přepastováváš kancelářský notebuk raději nebudeme řešit.

Ok, tak to nechám být.

Dá se to však napsat i normálně a ne shazovat můj dotaz podobnýma povrchníma výrokama.

Ano, uvědomuju si, že je to kancelářský notebook, ale když se začne zahřívat i po spuštění takové staré klasiky, jako je např. Heroes III, tak mi to jendoduše přijde divné.
Proto jsem notebook rozebral, vyčistil prach a napadlo mě i to přepastování. Už ho nějakou dobu mám, tak proč ne. Ale pokud říkáte, že je to zbytečné ... dobrá.

Keď si to už rozdělal, musíš to dokončiť. Starú pastu preč hajzákom. Ničím tvrdým, aby si neodtrhol tie drobné bazmeky čo tam trčia. Tie modré rozgrcnuté podložky ti odstrihnú v miestnom servise počítačov. Modrú čo mám ja, je 1mm hrubá.

modre jsou tloustky 0.5, 1, 1.5mm. ale i jine folie 0.2mm
pastovaci kouzelnik si to musi zkusmo prilozit, co tam bude jemu pasovat.

edit:
bohuzel kancelarska grafika mx250 ma vykon jako gt1030, mx350 jen o ctvrtinu vyssi, cili na pareni her nevhodne, at uz tam da pasty kolik chce.

nejde ani tak o to, co máš v notebůů ty, ale jakou konstrukci má ten pastovací umělec a kolik si myslí, že by bylo nejlepší právě v tom jeho aceru.
jestli to přiléhá těsně, tak ten drahý brtník: https://www.mironet.cz/chlazeni/prislusenstvi/teplovodive-podlozky+fc32913/?pn4293%5B%5D=Thermal%20Grizzly
jestli je tam rozumná vůle, tak místo tlusté pasty co vysychá raději 0.5mm podložku.

Ja notebůů nemám vôbec, podložku ktorú mám, používam pri ich servise a dovolím si tvrdiť , že 99 percent používa na pamäťové čipy diskrétnych grafík 1mm a viac. O tom bola otázka tohoto vlákna. Motať tu v tomto prípade do toho čokolvek tenšie je kravina a zbytočne neznalého zmetie aby kúpil niečo čo mu je na draka. Taká tenučká je dobrá na dektopový procesor, m.2 disk, ale ak ju dáš na mrňavý čip a chladič nebude dobre sedieť, máš problém. Zvlášť keď je chladič spoločný pre niekoľko súčiastok rôznej výšky rozťahanej na velkej ploche. Pasta takúto nerovnosť vykryje. Myslíš že podložka má lepšiu tepelnú vodivosť ako pasta ?