Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nečitelná složka s fakturami

Ahoj, potřeboval bych pomoci, mám složku v pc win 10 kde mám veškeré faktury za tento rok co si vedu jako OSVČ a co se nestalo, chci jít vystavit novou fakturu a chci otevřít složku a píše mě to Soubor nebo adresář je poškozený a není čitelný, což je celkem průšvih protože spousty faktur nemám zálohovaných (já vím moje chyba, ale stalo se) teď potřebuji vyřešit jak se do té složky dostat děkuji za radu. A prosím mějte semnou trpělivost nejsem žádný IT technik.
MP
Viz. příloha

Už se mi to podařilo rozbalit prohrabal jsem se v místním disku dal zkontrolovat to nahlásilo nějaké chyby a nabídlo mi to abych to opravil tak jsem na to klikl a opravilo se to, chtěl bych se zeptat jak této chybě předejít aby se to už neopakovalo ? faktury si už budu zálohovat na email. mám doma vše od Applu kromě stolního pc na práci a zlatě IOS

v místním disku dal zkontrolovat

za mě správný postup, ale vždycky jsem radši, když to někdo ověří na svých datech.
podobnými škodami na souborovém systému bylo kdysi proslulé jakési nejrozšířenější účetnictví u nás, ale už je to hodně let a název nevím, taky se nové verze můžou chovat civilizovaněji.

jak tomu předejít? minimalizovat velké nároky na systém a na disk.
- jestli má ten krám slabý hw, nezatěžovat ho větším počtem najednou spuštěných aplikací.
- jestli tam běží jen účetnictví (a stupidní antivir, a stupidní aktualizace, a stupidní nenažraný webový prohlížeč), postarat se aby měl ten krám dost ram a neswapoval.
- i na účetnictví bych preferoval ssd disk, ať má program operace co nejrychleji vyřízené.
- klasický pomalotočivý hdd bych zkontroloval programem crystaldiskinfo, jestli nehlásí kritické chyby.
- u počítače s důležitými daty je lepší, aby se vždy korektně vypnul a zapnul. žádné násilné vypínání za chodu, žádné každodenní uspávání s postupně zabranými systémovými prostředky. zákaz hibernace:

powercfg -h off

- faktury bych zálohoval denním nebo týdenním zkopírováním na jiný disk, automaticky po zapnutí pc. cokoli ručně obslužného je nefunkční.