Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU + board z druhe ruky k GTX1060

Co za procesor byste doporucili ke GTX1060? Neco starsiho, co bych snad sehnal za rozumnou cenu na eBay - urcite ne aktualni generaci, rozpocet za CPU/board/RAM/vetrak bych chtel udrzet pod 5000.
V idealnim pripade s DDR3, ale to uz asi nehrozi :)
Momentalne mam R9 270 a Xeon X3460, ale uz to neni ono ani na obcasne hrani.

Dik!

Potrebuješ to vôbec meniť? Myslím to ostatné okrem tej R9 270 za výkonnejšiu GTX1060. Pozrel som to v rýchlosti a ten CPU je síce starší ale v hrách ti to brzdí skôr GPU. Tvoj rozpočet je dosť nízko. Pre GTX1060 s odpovedajúcim ostatným HW rozhodne nemá byť niekde v tejto cenovke ak sa bavíme o cene MB/RAM/CPU za 5000kč. Ak ti nevadí ten rozpočet navýšiť tak spomedzi lacnejšieho HW by šlo napríklad využiť AMR R5 5600G teraz za dosť zaujímavú cenovku, RAM https://www.alza.sk/kingston-fury-16-gb-kit-ddr4-3200-mhz-cl16-beast-black-d6622616.htm a vlastne by stačilo aj 8GB v závislosti od hier ktoré chceš hrávať. MB si vyber sám podľa výbavy akú potrebuješ.

No, ten muj mainboard neni nic moc, neprinutil jsem ho vyuzit vic nez 6GB RAM. Kdyz tam dam vic, tak stejne vidim jenom sest, tak jsem to chtel vyresit najednou, kdyz uz to musim rozebirat.

Navysovat rozpocet se mi moc nechce, je to pocitac vyuzivanej cca mesic v roce, takze to nedava moc smysl. Urcite nebudu kupovat nic noveho, jde me o to, na co se mam zamerit na eBay, jako treba i5-9xxx nebo petkovy Ryzen starsi generace nebo tak neco.

Tipoval bych to na nedostatek single-core vykonu, protoze stejna hra mi na jinem pocitaci s GTX750 a devitkovou i5 s 16GB jede obstojne, ale to by do tohohle pocitace byla zbytecne velka investice.

No, ten muj mainboard neni nic moc, neprinutil jsem ho vyuzit vic nez 6GB RAM.

Co to je za desku? To se mně nezdá, že by nepobrala 8 GB.
Mrkni na stránky výrobce, jestli není nějaký aktuální BIOS. Máš 64 bitový systém? Snad každá deska podporuje 8GB. Případně ty moduly přeházej ve slotech. Na 99% jsem přesvědčený, že pokud není vadný slot, tak to musí fungovat.

Spatne jsem se vyjadril - deska detekuje a hlasi i vic pameti, ale Windows vidi jen 6GB: https://imgur.com/uTp7Z9P

Deska je MSI P55-GD65: https://www.msi.com/Motherboard/P55GD65/Specification

Zkousel jsem ruzne pameti, testoval jsem je memtestem, ale pres 6GB z toho nedostanu a nebavi me to uz resit, protoze pocitac je spatne pristupnej. Naposled jsem do toho vrtal nekdy vloni, takze si presne nepamatuju, co jsem vsechno zkousel jak po HW strance, tak ve Windows. Pameti jsou momentalne 10700 Samsung a Crucial, ale zkousel jsem vsechny, ktere jsem doma nasel.

System je 64bit Win10 Home, 21H2

Ja zatim nemel s jetyma mainboardama zasadni problemy, snad krome tohohle "6GB max" mainboardu :)
Posledni, co jsem koupil nove, byl Asrock Z77 Pro3 pred asi osmi lety, a od te doby jsem koupil asi 20 z druhe ruky. Nektere jsou v provozu, nektere byly na hrani, ale jedou vsechny tak, jak byly popsany.
Kecam - koupil jsem na Aliexpressu dva nove Socket 2011 boardy. Jeden je bezproblemovej, druhej umrel asi po dvou minutach, ale Aliexpress do vyctu nepocitam. Novou pamet jsem nekoupil... no, patnact let?

Ja kupuju z nemeckeho eBay, neb ziju castecne v Mnichove, takze doruceni od peti do deseti EUR. Ceny celkem snesitelny, treba jeden z upgradu pro manzelku za 40 EUR (Asus P8H61-M HDMI / Intel i3-2100 / 8GB RAM) - dal jsem tam misto toho i3 nejakej Xeon, kterych jsem par koupil za smesnou cenu kolem deseti EUR.
V poslednich dvou letech to bylo tak minimalne 12 mainboardu, takze to extrapoluju na 20 kousku za 8 let :)