Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno BIOS - po přeinstalaci Win 10 se nemohu dostat do biosu

Dobrý den rádcové, na svém PC jsem přeinstaloval WIN 10 Home a od té doby se nemohu dostat do BOISU. Výrobce deska uvádí, že chceme-li se dostat do systému BIOS stiskněte klávesu Delete - když klávedou Deletevstoupíte do nabídky nastavení, F 11 pro vstup. Bohužel ať mačkám během restartu jakoukoli klávesu, tak systém naběhne rovnou do základní obrazovky WIN.
PC mám následující : deska - MSI B150M PRO-DH
procesor - Intel Core i5 - 6400 2,7 GHz
paměti - DDR 4 - 2133 2x 4 GB
disk - SSD Crucial MX 500 2,5" 500 GB
OS - Windows 10 Home 64 bit - verze 22H2
Počítač jinak běží k mé plné spokojenosti, ale do BISU nebo UEFI se nedostanu. Prosím, poradíte co mám udělat ?
Děkuji za každou radu a přeji vám hezký den

Změna tupého předmětu, původně: BIOS (host)

Řešení:

Pane Kyncl, zkusil jsem Shift +Restart a nepomohlo to. Zkoušel jsem příkazový řádek, ale v PC mám jenom Windows Power Shell a nebo Windows Pover Shell(správce) a přes to to také nejde. Dále jsem zkoušel Nastavení - Aktualizace a zabezpečení - Obnovení - Spouštění s upřesněním nastavení a z toho jsem se dostal - příloha :na obr.1, 2,3 a 4. Nikde však nemám Přechod do UEFI.
Jsem opravdu staroch (80) a již si nevím rady. Asi budu muset zanést PC do odborného servisu, protože tady již skončily všechny mé vědomosti. Děkuji vám za vaší ochotu mi pomoci a přeji vám hezký a úspěšný den a ještě jednou DĚKUJI

U mě to funguje, takže děláš něco špatně.

Na tom obrázku 3.jpg je vidět možnost Příkazový řádek.
Do něj pak přepiš přesně! toto: shutdown /r /fw i s mezerami a lomítkem.

Nebo: Vytvoř na Ploše toho zástupce.
Dvojklikem na zástupce pak proběhne akce (není to vidět!).
Pak zrestartuj počítač - naběhne do BIOSU.

Není mi jasné, co při svých znalostech s PC chceš dělat v BIOSu.

Vážený, jste opravdu hodný, že mi věnujete svůj čas, ale bohužel to nejde a nebo já pořád dělám něco špatně - viz obrázek. Do BIOS jsem se chtěl vrátit po reinstalaci WIN 10, protože jsem mnohokráte četl, že po instalaci z DVD je nutno se vrátit zpět, aby systém bootoval z SSD. Jinak já bych nikdy do BIOS nelezl. Počítač mi jinak běží bez problémů, ale PC donesu do servisu počítačů a nechám opravit. Ještě jednou děkuji za váš čas a přeji hezký den.

Prosím vás, já si žádnou srandu nedělám, já jsem již dneska celý den nešťastný a již nevím, co mám udělat. Prosím vás, pomohlo by kdybych do mechaniky DVD dal instalační disk a nějak to přeinstaloval ? Ale nevím jak nastavit bootování z DVD a nebo dát do mechaniky instalační disk a restartovat PC ? To by stačilo ? Děkuji a nezlobte se .

Řeším jenom to, co jsem již jednou psal. Velmi často jsem na této poradně četl, že po dokončené instalaci z DVD se má v BIOSu nastavit bootování n původního DVD na bootování z disku - tedy z mého SSD. To jsem se snažil udělat, ale do BIOSu jsem se nedostal a tak tedy nevím, co je správně. Děkuji vám tedy předem za oidpověď, zda to tedy mám nechat tak jak to teď běží a nebo s tím jít někam do opravny ?DÍKY !!!

windows na velmi starem pc muze mit po startu prodlevu s detekci usb klavesnice, pokud byl nainstalovan s ps/2 (kulaty fialovy). vadi to u trefovani do nouzoveho rezimu.

kdezto odchyceni klavesnice pri vlezu do biosu, bez windows, je hned, tam neni s usb nikdy problem.
videl bych to na spatne/pozdni nacasovani stisku klaves.

Tak ho vypni natvrdo pridržaním power tlačítka, až kým zhasne (power LED nesmie blikať-to by len spal). Potom sa musí dať do BIOSu dostať. Inak je buď BIOS pošahaný, alebo klávesnica.. Nechcem ti radiť reset BIOSU, ak tam nemáš v ponuke UEFI, tak si pôvodný systém zrejme inštaloval v LEGACY. Ale nakoniec to aj tak urobíš.
Skús iné USB 2.0 ak tam je. Jo a ako tu radili, odpoj disk, aby si nestrácal čas reštartovaním systému.
Z manuálu tvojej dosky : Press DEL key to enter Setup Menu, F11 to enter Boot Menu

V nabidce "start" u plozky "restartovat" pridrz klavesu [SHIFT] a klikni mysi, a pak vyber vstup do nastaveni UEFI
Nebo jestli se s tim nechce drbat "a nenajdes zadny jiny zpusob", vypoj PC z zasuvky, vyndej baterku CMOS chvilku pockej pak ji vloz zpet zapoj PC a pak az se po zapnuti PC dostanes do BIOS tak tam dezaktivuj "Fast Boot".