Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poda-připojení optiky GPON

Prosím vás má někdo zkušenost s připojením optického kabelu až do domácnosti od firmy PODA?
Jedná se o GPON připojení, nechci ten jejich HUAWEI na pronájem.
Tušíte nebo máte zkušenost s nějakou alternativou?

parametry:
GPON SC/APC zařízení třídy B+, optický port 1490/1310 nm,
citlivost alespoň -27dB
podpora WBF podle G.984.5 podpora AES-
128, obousměrný FEC podpora SR-DBA a
NSR-DBA
flexibilní mapování mezi GEM a TCONT podpora SN
autentizace podle G.984.3

Už se to s nima probiral, dokonce mi byl doporučen prevodnik optika-metalika ale nejradši bych měl pouze jedno plnohodnotné zařízení. Plnohodnotným zařízením myslím router s NAS do kterého narvu i tu optiku GPON.

Doufal jsem že se mi tady ozve jejich zákazník ze ma to a tamto a že to funguje perfektně. :/

Plnohodnotným zařízením myslím router s NAS do kterého narvu i tu optiku GPON.

Nerozumím. Já bych bral ten převodník optika-metalika (doma stejně budeš mít metalické rozvody). Za převodník zapojit wifi router a do wifi routeru NAS. Standardem je 1 Gbit, náročnější uživatelé mohou vybudovat síť 2,5 Gbit - to se ale prodraží.

Tohle jsem se už na začátku snažil řešit:
Dobrý den,
toto by bylo možné zapojením ještě Vašeho vlastního routeru za naše ONT Huawei.
Výměna zařízení nebo umožnění plného přístupu není bohužel možné.

Dale by mne zajimalo, zda je mozno do budoucna nahradit tento Huawei napr. TP-Linkem Archer XR500v, pripadne SFP modulem..?
Dobrý den,
je mi líto, ale náhrada jiným zařízením není možná.

S pozdravem
xxxxxxx
technická podpora, PODA a.s.

Me byl taky u jineho optickeho poskytovatele SPF modul rozmluven. GPON neni jen “tupy” prevodnik. Vzal jsem tedy jejich zakladni ONT, ktere mi poskytovatel po domluve nakonfuguroval do “bridge” a ja jej pouze prihodil misto DSL modemu ktere jsem pouzival do te doby (samozrejme s drobnou upravou konfigurace WAN atd).
Je ti samozrejme drazsi reseni, ale je lepsi pistavit si vlastni domaci sit nezavisle na zarizeni od poskytovatele.

Sak nemusis kupovat zrovna Cisca za par stoviek.
Uz som ti doporucil.
Kedze vsak MT uz momentalne nema gpon v portfoliu odporucam pouzit nejaky Huawei, TP-Link GPON ONT a za nim dat nieco rozumne od Mikrotiku, ci UBNT.
HUAWEI HG8310H alebo TP-LINK XZ000-G3.
Na domace pouzitie klasicka AC2 od MT uplne postacuje, ak chces byt moderny (Ax) a zozenies tak C52iG, ale na ten cakam uz dlho aj ja a dostupny bude asi az v roku 2023. Ak by si zohnal zober jeden kus aj pre mna;o).

Tam je třeba si dát pozor co je na druhém konci, tj. na straně pody, podle všeho tam maji nějaký huawei. Gpon modul od mikrotiku se s tím huaweiem nemusí bavit. Jestli mi rozumis jak to myslim, jde tam o kompatibilitu.
Ja jsem objednal ten Ubiquiti Loco, ten by měl fungovat s ONT od huawei.