Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ucet v MS po novej instalacii

Ako riesite ucet v Microsofte pri instalacii Windows ak to robite pre niekoho ineho? Neviem, ci dotycny nejaky ucet uz ma, obcas neviem ani meno atd.

Doteraz som zvykol pri odpojenom internete vytvorit len lokalny ucet, coraz viac vsak MS tlaci na online ucty.

Zaujima ma, ci skor vytvorite nejaky novy napriklad neutralne pomenovany alebo aky postup mate zauzivany?

Záleží, co kdo chce. Pokud není ale nějaký požadavek, tak vytvářím nový účet a pojmenuju ho třeba PC-Doma nebo PC-Pracovní nebo podle jména. Možností je hodně. Pokud je v domácností více PC tak třeba PC1, PC2 nebo PC Marie, PC Dušan atd. Fantazii se meze nekladou :-) Nechci moc používat diakritiku, ale v dnešní době s tím problémy už nejsou, asi zlozvyk... Jinak viz. DSA.

Dnes som neplanovane instaloval Win11Pro a s prekvapenim som zistil, ze uz nedovoli pokracovat v instalacii bez vytvorenia MS uctu, ani finta s odpojenym internetom nepomohla. Nakoniec som upravil instalacku cez Rufus, ten ponuka moznost vynechat MS ucet.

To vazne je uz MS ucet povinny? Ako napriklad vytvarate len lokalny ucet? Tiez upravujete instalacku?

A ako to zvycajne riesia mini firmy s par PC, teda nie domaci uzivatel, vytvaraju si nejake fiktivne MS ucty pre kazdeho uzivatela alebo pre kazdy PC?

Nechapem. Mal som asi mesiac stare ISO Win11, cize viacmenej aktualne. Pouzival sa tam licencny kluc z Win7 Pro, takze aj nainstalovana verzia je Win11Pro. A nebola tam nikde moznost vytvorit len lokalny ucet.

Aky postup pouzivas? Musel si upravit instalacku ako ja?