Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Starsi Notebook - bude jeste pouzitelny?

Ahoj, znamej mi nabizi starsi notebook za levno.. jedna se o notebook . Alienware M15, Specifikace zde:

16GB RAM
Intel core i7 X 920
Graficka karta: AMD Radeon 8950 2GB MXM Slot
Windows 10

dalo by se na tom obcas neco starsiho zahrat? Nebo uz je to starej křáp? Koukal jsem ze do MXM slotu by šla i např GTX 980M, nebo 1060m, ale zase je problem ze nevim jak by to bral ten procesor i7 X 920? Zda by to vubec melo cenu, a ani nevim co to je procesor a grafiku popravde, nikdy sem o nich neslysel, mohl by mi proto nekdo prirovnat tento procesor k nejakemu jinemu notebokovemu procesoru? ", to same grafickou kartu, zkousel jsem hledat a naslo mi to podle benchmarku ze je na tom vykonove stejne jako GTX 950M, coz nevim zda je pravda.

Dekuji za odpovedi.
"

I ty nejlevnější i3 v noteboocích kolem 6000 Kč jsou výkonnější než tenhle procesor. A to při skoro desetinové spotřebě.
Grafická karta je lehce nad úrovní současných integrovaných.
Něco staršího (odpovídajícího datu výroby notebooku) si určitě zahraješ.

Něco staršího si na tom zahraješ, ale moc výkonu od toho nečekej. Navíc hrát na notebooku je podle mě blbost. Na kancl práci, filmy, brouzdání po internetu a zahraní si občas nějaké starší hry by to ale šlo. Samozřejmě záleží na ceně. Jestli si řekne 2500,- tak by to možná šlo, ale víc bych za to nedal. Jak píšu nejen já, není to herní notebook.

výkonově asi jako 950m: to asi odpovídá, protože je pod 1050m, což je úplně nejzoufalejší model a to nabízené je ještě pod.
takže na hry absolutně nevhodné, jen to bude topit.

procesor: asi myslíš tento https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i7-920XM+%40+2.00GHz&id=864
je možné, že u "nulté" generace core měli ještě chaos v názvech, dnes se k tomu formátu ani intel nehlásí. kdyžtak ho vyčte speccy, sysspec, cpu-z, devmgmt.exe, ...

normálnější grafiku řady 1060m zas nestihne nakrmit ten procesor, čili nemá smysl shánět mxm formát.
a na čistě kancl provoz bez stupidních pomalých her (s vyhozením mxm grafiky) je to zastaralý málovýkonný, jako prase těžký a tlustý krám, usb2 only - ani zadarmo.

je to 13 let staré, dnes tak leda s tím zatopit.