Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IP Kamera - nelze ji najít v síti

Zdravím,

montoval jsem u zákazníka IP kamery s NVR. Nikdy dřív nebyl podobný problém. Zjednodušeně - vždy stačilo jen připojit kameru a NVR ji našlo. Tentokrát první kamera OK, druhá kamera nic. Zkoušeli se kabely, a furt nic. Poslal jsem ji na reklamaci a u nich prý OK.

Tak jsme ji zkusil zapojit u sebe doma, kde mám stejný systém a taky nic. Kamera normálně reaguje na IR, na kabelu svití LED plus druhá bliká jako je to normálně, ale kameru prostě nemohu najít v síti. Podle všeho ji ani nezachytí router. Kamery je připojena přímo přes POE do NVR. Nelze ji najít v NVR přes jakýkoliv protokol a nějaký tool v PC na hledaní kamer najde vždy jen ty 3 co běží.

Jediné co - kamera má na sobě přístupovou IP 192.168.1.10 ale já mám doma síť 192.168.68.xxx. Ale nikdy s tím nebyl problém a připojené kameře se, pokud si to dobře vysvětluji, vždy přiřadila IP toho řádu co je síť.

Neměl by tu někdo prosím konstruktivní radu jak dál pokračovat? Jaké jsou možnosti?

Děkuji,

Jakub

Add. vše je od firmy SecuriaPro. Avšak je potřeba říci, že všechny funkční kamery jsou 5MPx a tato jediní je 8MPx a co jsem tak pochopil, když jsem mluvil s dodavatelem, že tato 8MPx jeden jen na ONVIF, ale ty 5MPx jsou trochu novější a jedou i NETIP. Avšak NVR podporuje všechny protokoly. Takže v tomto by prolbém být neměl.

Add2. Změnil jsem svoji IP adresu v PC a kameru již našel v síti 192.168.1.xxx. Avšak zatím se mi nedaří ji změnit IP

Aktuálně to vypadá takto.

Kameru najdu, přes VMS software se k ni i dokážu připojit, vidím obraz ale nemohu ji konfigurovat. Ani za pomoci Exploreru, nějakého Onvif softwaru či toho VMS. Pro snaze se k ni připojit nevyskočí žádná konfigurační stránka.

Měnit svoji domácí IP a IP všech zařízení mi projde trochu jako hovadina. Evidentně je konkrétně tato 8MPx nějaký starší šmejd nebo nevim.

To jsem právě zkoušel. Normálně tento soft najde ty aktuální kamery. Při změně IP to najde jen tu novou, ale s jiným IP nazvaným jako "software IP" a nelze s tím nic dělat. Nedovolí žádnou konfiguraci.

Add.IP findery kamer ji normálně najdou pod tou její danou IP. Zítra zavolám dodavateli ale fakt mě to mrdá

Robíš niečo blbo a navyše ten Tvoj popis mi pripadá akýsi zmätený....

Normálně tento soft najde ty aktuální kamery. Při změně IP to najde jen tu novou

jaké aktuálni kamery?
pri akej zmene ip?

Postupuj takto:
1. Odpoj kameru (tú 8Mpx, iné Ťa nezaujímajú=fungujú) od NVR a zapoj ju buď cez externé napájenie (ak má takú možnosť), alebo do nejakého PoE switcha (adaptéra, PoE injektora...)
2. Zmeň si nastavenie IP svojho PC na sieť, v ktorej je nastavená tá kamera, čiže napr. 192.168.1.20 (kamera má IP 192.168.1.10)
3. Pripoj kameru LAN káblom do PC buď priamo (ak je kamera napájaná z ext.zdroja), alebo zapoj LAN kábel z PC do switcha z ktorého ja cez PoE napájaná kamera...
4. Spusti sw ONVIF Device Manager a hraj sa...

Takto to dělám, ale bez úspěchu. Kameru najdu ale nelze ji nijak konfigurovat. Pokud zapojím nepřímo do PC tak to nejde vůbec - ani ji nenajdu. (PC se nikam "nepřipojí"). Tzn dělám to přes switch a externí adaptér je kameře.