Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s RAM

Zdravim , vedel by niekto poradiť s RAMkami kompatibilitou . Stare odchadzajú .
Stará zostava : ASUS ROG STRIX B250G GAMING + HyperX 16 GB DDR4 2400 MHz CL15 Fury Black Series .
Nová zostava : ASUS ROG STRIX B250G GAMING + Kingston FURY 16 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Beast Black ? Bude to fungovať ?

Nejméně poruchové komponenty v PC jsou podle mě:
1. CPU
2. RAM
3. SSD
což sice nevylučuje že ti RAM odešla, ale na vině může být s daleko větší pravděpodobností např. napájecí zdroj, základní deska, grafika nebo rozhašený systém.

asus je "proslaveny" mizernou kompatibilitou s ramkama.
cili ty ramky neodchazi, v desce jineho vyrobce budou fungovat.

kdyz pouzivas maximalni takt ramek co deska umi, neosazuj vsechny 4 sloty na desce, ale jen par pro dual channel.
kdyz pri maximalnim taktu potrebujes vyuzit vice slotu ram, vyhybej se levnym/noname ramkam.
a radeji se v takovem pripade vyhni mb od asusu.
nalepky jako rog strix neznamenaji nic - ta deska nebezi lip.

modre smrti si muzes precist v nirsoft bsod viever, ukaze ti celou historii bsod, diky tomu se lip tipuje hlavni problem.
a na kontrolu ramek existuje boot cd/ flashka: memtest86+, ma novou verzi 6.

Jak už psali kolegové, v první řadě je třeba paměti v BIOSu nastavit ručně, a to včetně napájecího napětí přesně tak, jak uvádějí specifikace. Neznám žádného výrobce, který by uměl nastavit RAMky zcela správně, ale Aušus je v tomto největší průserář, tam to spolehlivě nefunguje prakticky nikdy.
Poté je třeba spustit memtest a nechat ho běžet opakovaně několik kompletních cyklů, ideálně třeba přes noc. Pokud to bude bez chyby, máš RAM i desku v pořádku.