Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem neslučitelnost RAM DDR 512MB + 1GB

Mám IntelPentium4A, desku ASUS P4PE-X, W.XP, měl jsem RAM 512MB (DIMM DDR 400MHZ), nyní jsem koupil DDR400 - 1GB. Problém mám ten,že mi jde jen samotná 1GB, když tam přidám i tu původní 512MB, tak se ukáže na začátku na výpisu ,že tam je komplet 1,5GB, ale vždy to zatuhne u "Spouštění systému Wind...". Nedají se tyto 2 RAM nějak skloubit dohromady? Děkuji...

Dáváš ty moduly do správných slotů? Podle manuálu?
Nemáš v biosu nastaveny nějaké špatné hodnoty časování? Zkusil bych Load defaults nebo nastavit autodetekci.
Každopádně je lepší používat v dualchannelu dva moduly stejné velikosti a rychlosti.

tak na to kukám jak...,v Advanced mám Memory Frekv.=Auto,AGP-PCI Frekv.Setting=Auto,pak jsem našel v CHIP Configuration: SDRAM Config=By SPD, Memory Turbo Mode=Disabled, System Perform.Mode=Auto, SDRAM Idle Timer=Auto, SDRAM Burst Length=Auto, SDRAM Refresh Rate=By SPD. Připadám si jak ...

V tvojem případě spolu nejedou (stává se to) a nepřemluvíš je. Možná zkusit jinačí jednogigovku (aby měla co nejvíč čipů) nebo s někým vyměnit tu 512tku:-)

Paměť tu novou doporučuji vyzkoušet memtestem.www.memtest.org
Vyhoď tu 512tku a kup si ještě jednou to samý 1gigo. 2gigovka si myslím že spíš nepojede protože v době kontrukce základní desky takové ramky nebyli-takže jsi dle mě chybu neudělal.