Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem da se opravit notebook ?(BIOS)

Zdravim, kamarad stahoval novy bios na svuj alienware R3 notebook, bohuzel nevim co s tim delal, ale pry ho nainstaloval a od te doby notebook nefunguje, po zapnuti se jen rosviti klavesnice, a vetraky se roztoci, obraz zadny, takze nejspise z toho udelal cihlu.. Zajimalo by me zda je nejaka moznost opravy? Krom kupovani nove zakladni desky. dekuju.

Alienware M17 R3.

zkousel jsem soubor biosu z dell strankach nahrat na flash disk, dal jsem ctrl a edc pri startu ntb a ntb se zapl, obraz nabehl sedivej bez textu a pak se ntb vypl a zapl zacal zas pipat bez obrazu, 7x pipl pak 2 sec pauza a zase 7x

Mas stahlej spravnej BIOS ? Ber navedomi, ze nizsi verze fungovat a flashnout nepujde.

- Odpojit nabijeci DC adapter
- Vytahnout baterku
- Vytahnout CMOS baterii
- Vytahnout RAM (kolik jich mas osazenych 1 nebo 2 ?) Jestli 2 tak nech zapojenou jen jednu.

Chili pockej, zapoj jen jednu RAM a spust NTB znovu, co se deje ?
Jestli ma tvuj NTB 2x EEPROM BIOS : [BIOS A] chip a [BIOS B] tak jde pouzit ten [BIOS B] k zachrane a preflashovani toho vychoziho chipu s [BIOS A].

PS : Tady jsem ti dokonce nasel navod na brickovanej BIOS, tak bych to urcite zkusil :

Do vyhledavani Google jsem zadal "Alienware M17x BIOS A12 unlocked SATA fix.zip" a za 1 minutu jsem nasel odkaz z této stranky : https://archive.org/details/alienware-m-17x-r-3-bios-a-12-unlocked-sata-fix
takze s prominutim jen lenost z tve strany, mozná ze čekás či čekate (nebo kolik vás vlastne je) ze to vse za vas udela nekdo jiny.

PS: Jinak po me to zadne penize nechtelo, jen se mi ukazalo ze link uz neexistuje (klasika Error 404) a druhy soubor se ukazuje ze byl smazan.

uz jsem zkusil, dekuju ale nefunguje, zapomel sem zminit hlavni vec, notebook 7x pipa po zapnuti ( 7 beep ) pak 2 se pauza a zas 7 a takhle se to opakuje, na google pisou zento je chyba procesoru, grafiky, ramek, fakt nevim cemu verit

ten dotyčný měnil nějaký hw v tom notebooku? dost těžko. tak co ho vedlo k představě, že když je volný den a nuda jako prase, že musí upgradovat bios a přijít tak o notebuk?
těch 7 pípání neřeš - flash biosu nepoškodil ostatní komponenty, problém je s biosem.

bohužel stažený "Alienware_m15_R3_m17_R3_1.20.0.EXE" se nedá rozzipovat na eepromku pro bios, vidím to na odborný servis, jinak to už zůstane cihlou.

bohuzel at mi nekdo veri nebo ne, udelal jsem to presne podle navodu, zkousel jsem vytahnout ramky, prohodit, vyndat mxm grafiku, odpojit baterii bios, a zas vse vratit a nic, pokud sem udelal to podle videa a spustil ntb klavesou end, a pak pripojil adapter, tak ntb se zapne, jedine co je jine ze notebook jede na plne otacky ventilatoru, povedlo se mi ze blikl obraz ale zadny text nic, pak se ntb vypl s zapl sam a zacal pipat 7x

nakonec jsem tedy dal notebook do obycejneho servisu notebooku kde ho rozebrali a rekli mi ze notebook nefunguje protoze je v haji grqficka karta gtx 870 ktera je v mxm slotu vymenitelna, zeptal jsem se pana zda to bude fungovat pokud notebook pobezi na intel hd integrovane grafice kterou ma procesor v notebooku, a ze by jsem grafiku vyndal, tak mi pan rekl ze bez te grafiky gtx 870 to nepujde ten ntb....

tak tee nechapu moc... ja osobne si myslim ze notebook preci muze bezet na intel hd pokud grqfiku vyndamn z mxm slotu

Samozřejmě, že pokud je notebook jinak v pořádku, tak když tu grafiku vytáhneš, poběží to jen na tu integrovanou. Dokonce je to jeden z prvník kroků, kromě reset CMOS a použití jen jednoho modulu RAM, které měl servis udělat. Klidně to zkus, když to neudělali. To se mně ale na klasický servis moc nezdá...