Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový herní PC

Zdravím. Chci kupovat nový PC s tím, že nějaké komponenty mám k dispozici zdarma nebo za nízkou částku. Do zbytku chci investovat max. 23 tis. Kč, sestavení budu mít taktéž zdarma.
Za každý názor či připomínku budu vděčný. Děkuji.

Mám:
ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II
EVGA SuperNOVA 850 G5
EVGA GeForce RTX 3070 Ti FTW3 ULTRA

Uvažuji o:
AMD Ryzen 7 5800X
Be quiet! DARK ROCK PRO 4
Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black 1Gx8
Kingston KC3000 NVMe 1TB
Fractal Design Focus 2 Black TG Clear Tint
27" ASUS TUF Gaming VG27WQ1B

Kupovat 5800x když je řada 7x00 je na zvážení zvlášť pokud chceš brát i novou ram. Já bych počkal.co udělají ceny AMD mělo by dojít ke zlevnění CPU.

Můžeš mít i 13600F k tomu levnější desku a teoreticky ty DDR4.

Po 5800 bych se díval i v bazaru i když je teď cena ultra nízko. Do ddr4 už bych peníze nedával.

Šel bych cestou prodeje desky,CPU a ram.