Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odstaranění učtu ve Windows 10 Home

Dobrý den, potřeboval bych poradit jak odstranit účet při spouštění Windows 10 Home.

Když zapnu počítač objeví se mě tam jako první tento účet.Ke kterému neznám ani přihlašovací údaje a vůbec si nejsem vědom že bych si v druhy účet dělal.
[1-bmp.png]

Musím to přepnout na účet s logem a přihlásit se.
[2.jpg]

Když chci ten první účet najít a dat pryč. objevuje se mě tam jen účet s tím logem.
[u-ty-ve-windows.jpg]

Mohl by mě prosím někdo poradit jak se toho jednoho učtu zbavit?

snad to funguje i v home, tuto edici neznám...
pro info výpis existujících účtů, v cmd.exe:

net localgroup administrators

zákaz: pravým myšem na tentopc - spravovat - účty - administrators - pravým myšem na "radek_@seznam.cz" - zakázat
jde jen zrušit zobrazování toho účtu - v registrech:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList]
"radek_@seznam.cz"=dword:0

prostě bys vytvořil klíče "SpecialAccounts" a v něm "UserList".
v tom pak hodnotu reg_dword32 s názvem nežádoucího účtu, po rozkliknutí jí dej hodnotu "0".
edici win home nikde neprovozuju a neručím za to, že toto nastavení bude respektovat.

nebo to obejít automatickým přihlášením do správného účtu...
pro ten správný účet "radek", co chceš používat, si zkontroluj nastavení:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
AutoAdminLogon=1
DefaultDomainName=%computername%
DefaultUserName=radek
DefaultPassword= heslo pokud existuje, jinak prázdné

taky může jít nežádoucí účet zakázat nebo smazat ve správě účtů. zase záleží, jestli home windows něco takového zná:

lusrmgr.msc