Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobilná aplikácia na zobrazenie aktuálnej polohy

Najprv popíšem problém: Máme v rodine chlapca - školáka ktorý chodí do školy školským autobusom. Ten chodí podľa istého "cestovného" poriadku. Problém je ale v tom, že častokrát má autobus oneskorenie aj 10-20 či dokonca viac minút (kolóna na ceste a pod) a keďže prichádza zima nie je to pre decká veľmi príjemné, aby čakali v zime takto dlho na zastávke (niekedy aj s rodičmi ktorí nechcú nechať dieťa samo na zastávke). Hľadám preto aplikáciu, ktorú by si mohol do telefónu nainštalovať dozor, ktorý je v autobuse a tiež rodičia a ktorá by rodičom umožnila, aby si vedeli pozrieť kde sa práve autobus nachádza - aby vedeli či sa majú na zastávku ponáhľať, alebo či ešte majú čas. Niečo úplne jednoduché, nepotrebujem a nechcem prenášať žiadne ďalšie informácie iba polohu daného telefónu v reálnom čase na nejakej mapke. Podľa možností aby to šlo aj pod Androidom aj pod iOS. Nemáte niekto skúsenosti s niečím jednoduchým? Viem, v Google Play je toho dosť, ale chcel by som niečo overené. Vďaka.

No taky mám asi problém s chápáním. Proč vymýšlet nějaké složitosti se zjišťováním GPS polohy... Nestačilo by založit např. na WhatsAppu skupinu, kam by v případě zpoždění autobusu dotyčná osoba (dozor) napsala např "Máme zpoždění 20 minut" nebo "Na zastávku přijedeme za 10 minut"?

No pretože by to musel dozor každú chvíľu updatovať (to meškanie). Tých zastávok je po ceste cca 20, to meškanie vraj rastie rôzne (niekde je zápcha, inde voľná cesta...). Tiež som nad tým uvažoval, ale to by asi bolo dosť náročné (alebo veľmi nepresné), ten automatický prenos polohy je presnejšie riešenie.

V Cine je treba naprosto bezne, ze vsechny autobusy ve mestech maji GPS. Neni tam zadny jizdni rad, jen si stahnes appku, postavis se na zastavku a koukas na mapku v mobilu, kde vidis polohu spoje se kterym chces jet, a z toho se da celkem presne odhadnout kdy spoj dojede. Tohle se mi celkem libilo...

Fakt uz pred 20 lety? Se mi ani nechce verit, ze by CD byly uz tenkrat tak pokrokove :-D

Dneska uz to standard je, viz grapp. I kdyz, standard... grapp je spis pro zeleznicni fanousky. Ostatni se proste podivaji do appky nebo na idos, kde je zpozdeni vetsinou taky napsane. Ale je fakt, ze na urovni Ciny to jeste neni a asi i nejakou dobu nebude.

Dokázal bych napsat a odladit aplikaci (instalovanou do iOS i Androidu), kde by dozor ručně označil průjezd zastávkou nebo info typu "bez zpoždění", "zpoždění 5 minut" - nemusel by nic psát, jen v aplikaci stisknout tlačítko.

Jenže tohle by musel dělat ručně, tj. aktivně a tohle zřejmě nechceš, jak jsem vydedukoval z tvýho popisu. Chceš něco automatickýho na základě polohy GPS, je to tak?

Tak som hľadal niečo, čo už existuje.
Na ubian.sk, alebo v rovnomernej appke sa dajú pozrieť polohy autobusov v rôznych mestách, cestovné poriadky a pod.
Snáď to niekomu pomôže ak to bude potrebovať.
Neviem ešte nakoľko to je presné, budem to sledovať.

Ďakujem všetkým za príspevky.