Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bluetooth na notebooku

Ahoj, měl bych na vás prosím dotaz ohledně Bluetooth na notebooku.

Dostal se mi do ruky notebook ACER TravelMate P253-M-33114G50Maks (Windows 10). Zjistil jsem však, že u něj nefunguje Bluetooth. Když najedu do nastavení na Bluetooth, není zde umožněno ho zapnout/vypnout (viz obrázek 1) a když bych chtěl přidat nějaké zařízení přes Bluetooth, nejde se připojit (viz obrázek 2). Podle toho, co jsem dohledal na internetu, tak by tento notebook však Bluetooth mít měl. Nevím, kde je problém. Nedokázal by prosím někdo poradit? Moc děkuji.

Snažil jsem se ovladače zkontrolovat ve správci zařízení, ale Bluetooth nikde nevidím (viz obrázek). Nevím, kde jinde ovladače zkontrolovat. Bluetooth mám zapnuté i na protějším zařízení (sluchátka), ale prostě v notebooku mi to napíše to, co viz obrázek 2 (předchozí příspěvek), tzn. že se nešlo připojit. Na mobil ale sluchátka připojit normálně jdou, takže v zařízení problém nebude, ale bude problém v notebooku. Šoupací přepínač jsem bohužel nikde na NTB nenašel...

spravce-zarizeni.png: typický screen, to ani nemá cenu znovu komentovat.
někdo si dodnes nevšiml, že má v notebooku základní desku a vykašlal se na instalaci základního ovladače - chipset driver v.10 - hodilo by se to napsat velkými písmeny a tučně, ale je to k ničemu.
domácí samoadmini takto páchají instalace už 25 let.

po takto odfláknuté instalaci se stává, že periferie správně nefungují, i když se náhodou podaří nainstalovat jejich ovladač.

ta chybějící zařízení budou hlavně zbytečný intel me, doma naprosto k ničemu.
vygooglit o co jde viz např. postup dle varianty 3: https://it.cestuji.info/ovladace.php

Samozřejmě. Někde na straně notebooku máš poměrně široký slot, asi 60mm, do kterého se zasouvá PCMCIA karta, zvaná též CardBus, a pak teprve k té kartě musíš nainstalovat driver od výrobce té karty.
Už se to asi neprodává, leda někde v bazaru.
Schůdnější bude koupit USB bluetooth, něco takového.