Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD poškozen????

XP SP2, 2 HDD 40 GB a mam za to ze jeden z nich byl uz nejaky poskozeny, pokazdy pri startu PC system chtel provadet kontrolu konzistence (?) takova ta modra tabulka se systemovym nastrojem CHKDSK...

Nyni ale uz 4 dny nedostanu nic jineho pri startu nez: "hlavni tabulka souboru (MFT) je poskozena..."

Znamena to ze je disk navzdy poskozen? ze jsem prisel o data?

Pokud chci jit na druhy disk pres tento pocitac (tam jej vidim), tak pri dvojkliku na ikonku dostanu chybovou hlasku:

E:\není přístupný
Struktura disku je porušena a není čitelná

Mam nejakou moznost zachrany dat? :-/

Na tom odkazu ode mě je i nabídka software. Ale vy chcete obnovit ta data zadarmo, že? Takže nějaký freeware software, no free je třeba "NTFS Reader for Dos" ale jestli je to ten pravý program pro vás nevím, každopádně pokud nechcete investovat ani korunu, příliš dalších možností mít nebudete.

Nechci vypadat škodolibě, ale patří vám to... Když disk upozorňuje na chyby tak jste neměl čekat ale zálohovat dokud to šlo. Teď asi jiná možnost než specializovaná firma není, MFT je hlavní "soubor" filesystému, jsou v něm záznamy o všech souborech a složkách na disku. Takže soubory tam fyzicky jako jsou, ale když není přístupná MFT tak smůla...