Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení monitoru k notebooku

Zdravím, měl bych dotaz. Budu si kupovat monitor Asus ProArt PA32UCR-K a mám notebook Asus Zenbook UX534FT. Ten má, ale bohužel jen HDMI 1.4 a USB-C 2.3 Gen 2. Monitor má display port 1.2, HDMI 2.0 a USB-C. Chtěl bych se zeptat zda bude nejlepší připojit monitor přes USB-C a jeho display port 1.4 alt mode a zda tak nepřijdu o HDR10+ a 10bit ani v případě když přes to samé USB-C povedou periferie, které bych zapojil do monitoru. Případně zda pro mě bude lepší pořídit kabel z USB-C na HDMI 2.0 případně 2.1.
Díky

z toho HDMI dostanete ven jenom 8b, imho. Pres Thundebold 3 (USB-C, notas by mel byt s TB 3 kompatibilni) by to ale melo jit dostat na Display Port 1.4 (v pohode umi 10b, vseobecne DP je lepsi nez HDMI) - prvni co mi vyplivl google: https://www.smarty.cz/tomtoc-adapter-USB-C-Thundebolt-3-na-DisplayPort-1-4-4K-60-120Hz-p63686 - neco takoveho. Jak se s tim popere grafika v notebooku netusim, ciste teoreticky by to mohlo fungovat.

strašný a zcela nedostatečný způsob vypisování specek:
https://www.asus.com/laptops/for-home/zenbook/zenbook-15-ux534/techspec/

Nicméně to vypadá, že jeden z portů opravdu TB/DP signalizaci obsahuje (ujisti se, že u USB portu je buď logo DP nebo blesku), takže by měla stačit kabelová redukce na DP, nikoli USB řadič.
redukci např. tuto: https://www.alza.cz/choetech-type-c-usb-c-to-displayport-dp-female-adapter-d5881148.htm#parametry

Tak jako tak mě to opět ujistilo, že Aušus určitě nebrat.

[file-vzjGAY5TCg.png]