Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dotaz ohledně frekvence ve 4K

Ahoj, dočetl jsem se v popisku jedné ze zakladních desek na eshopu, že displayport 1.2 má omezení u 4K na nějakých 75 Hz. Dá se nějak dostat nad tuto hranici? Řekněme, že bych chtěl 120 nebo 144 Hz u 4K? Jak jsou na tom jiné typy připojení třeba HDMI?

Děkuji, pokud někdo bude vědět.

4k video na zapařených kmitočtech 120/144hz?

Hry na tom hrát nebudu.

to je tak, když tazatel nemá jasno, co na tom pc vlastně chce nebo nechce dělat.

v takovém případě bych vzal v bazaru 3070 (samozřejmě že jsou všechny po těžbě), a sledoval jestli to splňuje mé požadavky. buď bude vyhovovat, nebo to věnovat někomu v rodině.
no a už víš, na co dimenzovat zdroj.

Děkuji za poznámku, ale hrát opravdu nechci, mám rád vysokou frekvenci i při sledování videí.
Kupoval jsem např. tuto televizi a prý má 100 Hz (podle mě má míň), ale pokud má těch 100, tak je to pro mě pořád málo, pořád mi ten obraz ještě nedělá dobře. Někdo na to není citlivý, ale já jsem zjistil, že je to ten parametr který rozlišuje, jestli mi na nějakou obrazovku koukat vadí nebo ne. Bez ohledu na ostatní kvality obrazovky, obraz má jinak krásný!

Bazarové zboží brát nebudu, kdyžtak navýším rozpočet na sestavu.

Hele nevím, možná plácám, ale mě prostě strašně unavuje se na tu TV dívat. I na živé vysílání např. zprávy, i na videa z flashky. Stejně tak při práci na monitorech s nízkou frekvencí mě neskutečně vytáčí už i scrollování textu. Asi budu za blbce, ale takovou mám zkušenost.
U prarodičů je nějaký vykopávkový model TV, ale ten pohyb na obrazovce je tam úplně jiný, takový nesekaný nebo nevím jak to říct. Kvalita obrazu hrůza, ale vůbec mě to neunavuje.

Tak u monitoru to zase tak neobvyklé není, do něj opravdu jde tolik snímků, kolik má. Ale u televize kde vysílání i většina filmů má +/- 30 Hz, to už smysl nedává. Televize mají sice různé způsoby, jak ty "chybějící" snímky dopočítávají, ale celý ten obraz vypadá, jako by plaval. Což zase teda strašně vadí mně.
Viz Soap Opera Effect: https://www.youtube.com/watch?v=AUipoxcYtas