Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tuhne počítač s Windows 11

Při prohlížení webu přes Chrome ve Windows 11 Home počítač na různých stránkách zatuhne. Po nějaké době se sám restartuje. Při jednom výskytu se restartoval do nastavení BIOS aniž bych to chtěl. Spadlo to už 3x se stejným zápisem do logu, všechno během dneška.
Google mi nic neporadil nebo možná neumím zadat správně dotaz.
sfc /scannow proběhl bez chyby (Windows Resource Protection did not find any integrity violations) a Malwarebytes ani adwcleaner nic nenašli.

Nevíte co s tím? Čeho se chytit?

Počítač:
Procesor AMD Ryzen 7 5700G,
Základní deska ASUS TUF GAMING B550M-E,
Operační paměť Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3600MHz CL18 Beast Black, SSD
Seagate FireCuda 520, M.2 - 500GB

Chyby v aplikačním a systémovém logu jsou v proloženém txt protože přímo v okně se to slije to jednoho bloku. Asi tabelátory, které tam jsou.

Řešení:

Hádám na Chromáka. Poslední dobou mi taky zamrzne celý systém, plná paměť a systém nestíhá stránkovat na disku, lampa disku svítí trvale. Zkus jiný prohlížeč.

Jiný než Chrome prakticky nepoužívám. Jen když něco Chrome i s vypnutým uBlock blokuje, tak Edge. To ale výjimečně. Poprvé to spadlo až dnes.

Ty pády jsou ale náhodné a nic je nesignalizuje. Pokud jsem ale logy správně pochopil, tak by tam mohl být nějaký problém s certifikáty AMD. Ovladače k základní desce by měly být aktuální. Alespoň AI Suite - EZ Update se tváří, je je všechno aktuální. Že by tam bylo něco s Chrome nebo google v logs nevidím. Přiznám se ale, že ty logy až tak dobře přečíst neumím.

Neptal jsem se, jestli používáš jiný než Chrome. Jak chceš diagnostikovat problém, když nepoužiješ vylučovací metodu? Tuhne ti Chrome, tak logicky zkusím jiný prohlížeč, to je nejjednodušší a nejrychlejší řešení.

Ale přemlouvat tě nebudu.

Omyl, netuhne Chrome. Zatuhne celý počítač. A protože jsem nejčastěji zrovna v Chrome, tak jsem o něm psal.

Přemlouvat mě nemusíš. Mohu začít používat třeba Edge a když to znovu spadne, tak je to rozumná cesta. Mi šlo ale zejména o to, co jde vyčíst z přiložených chybových hlášek z aplikačního a systémového logu. Dříve u W7 jsem hlášku nacpal do google a řešení jsem obvykle našel. Tady se mi to nedaří.

Fajn, tak netuhne Chrome, ale počítač. Při používání Chrome. Jestli tuhne i při jiné činnosti (když není spuštěný Chrome), o tom jsi nic nepsal.

Jinak na téma tuhnutí PC jsou tady v Poradně stovky rad. Co všechno jsi už zkusil? Test paměti? Kontrolu disku? Změřit teploty komponent?

Asi jen špatně čteš. Psal jsem "Při prohlížení webu přes Chrome ve Windows 11 Home počítač na různých stránkách zatuhne." hned v první větě.

A radu jsem čekal na tuto věc"Spadlo to už 3x se stejným zápisem do logu, všechno během dneška. Google mi nic neporadil nebo možná neumím zadat správně dotaz."

Nic víc nepotřebuji. Nikomu já nenadávám.

To, ze MS neco posrává v aktualizacich je nezávislé na systému. V oblasti serverů teď nekolikrat podelal kerberos, takže prestalo fungovat ověřování. Nedavno prestalo fungovat kopírování přes politiky - nakopiroval nulový soubor. A to jsou větší prusvihy než problémy s Chrome (to ještě někdo používá?)