Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor asi odešel do věčných lovišť_rada

Ve své době kvalitní LCD monitor NEC2690WUXi používám asi rok jako zobrazovací displej pro internetovou TV přes hdmi kabel s rozdvojkou pro audio do soundbaru. Nevím, zda toto využití zavinilo poruchu, která se zobrazuje rozpadlým obrazem, viz první foto. Druhá foto by měla zobrazit menu monitoru, které je taky rozpadlé. Vyzkoušel jsem ho připojit k normálnímu pc, dělá to pořád. T.j. nejspíš dosloužil a je k vyhození? Nebo stojí za opravu? Neptal bych se zde na to, ale nebyl právě levný, nicméně své si již odsloužil. Setkal se někdo s něčím podobným, i u jiných typů?
Díky za případné rady, nebo reakce
Petr

skvělý dotaz ;-)
ten monitor je rok výroby 2006...
Omlouvám se, že jsem to neuvedl, to využití se hodilo, aby nestál někde na půdě.
Byl funkční dlouhou dobu skvěle vzhledem k cenové kategorii, kterou jsem před 16lety zvolil.

I mě by zajímaly tyto věci. Komunikace s NEC zastoupením byla vždy komplikovaná. Zkusím tam zavolat ještě jednou.
dík za ohlas

No po těch letech si myslím, že nemá cenu ho opravovat a že si odsloužil své. Otázkou ale je, jestli je vadný kabel, konektor nebo display či deska v monitoru. Asi bych zkusil zjistit příčinu, ale jestli je vadný display, tak se to opravovat nevyplatí a sběrný dvůr to jistí.