Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodlužka sata HDD

Pěknou sobotu všem. Rád bych jsi z notase vytáhl prodlužkou hdd sata mimo notas. Budu častěji měnit disky,tak nech pokaždé obracet pc a td..
Jen nevím jistě,jestli záleží na tom,aby hdd byl přišroubován v notasu..
Díky za odpovědi.

bootovací disk bych přes usb redukci nedával, je to líné jak svině. ani ssd skrz usb nebude rychlostní zázrak, i přes nižší iops jen menší pokrok.

novější notebuky obsahují m.2 disk a některé mohly mít místo i na 2.5" disk, samozřejmě ne nové tenké kancelářské typy. to by byl na takové pokusy ideální stav.

Je to absolútne tvoje slobodné rozhodnutie a nechcem ti do toho kecať ale chceš zachovať DVD mechaniku v NTB a zároveň používaš HDD na systém toto všetko v roku 2022. Existujú externé mechaniky a sú pomerne lacné to isté SSD. Veď nižšiu kapacitu ktorá na systém stačí nestojí ani veľa.