Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor s wifi – rada před koupí

Potřebuji koupit nový monitor k iptv televizi (Vodafone TV). Existuje možnost bezdrátového/wifi připojení přes router? Zvuk řeším přes soundbar. Poradí někdo znalý, na co si dát pozor? Osobně se v tom dost ztrácím a nevím jaké jsou praktické možnosti. Díky za každou radu.
Petr

Choď s tým niekam.... prečítaj si parametre všetkých tých monitorov, čo sú tam predstavené - ani JEDEN nemá pripojenie WiFi!!! Okrem toho - ten signál sa musí spracovať, ak by bol WiFi modul - signál prijme, ale čo ho spracuje? DLNA - a to musí byť v monitore ešte niečo, čo prijatý signál WiFi spracuje na obraz.

Zas tak moc se v tom nevyznám, ale připojit to rovnou z routeru asi nejde,já IPTV mám zapojenou LAN kabelem z routeru do set-top boxu od providera a teprve z toho přes HDMI do TV. Přitom TV má i wifi a LAN na internet, tak proč by tam musel být ten stb a nešlo to přímo? Ta wifi v TV prostě bere z routeru ten internet a ne IPTV, respektive asi v routeru je IPTV signál směrovaný jen do LAN konektoru.

ano, i já jsem měl monitor NEC, který odešel (řešil jsem to na jiném místě), přes hdmi z iptv stb od Vodafone +zvuk do soundbaru.
Jen se ptám pro zjednodušení připojení, ale vidím, že to je asi naopak. Možná potřebné množství fhd dat wifi nepřenese?
Myslel jsem čistě teoreticky připojit třeba nbook s wifi domácí sítí a k tomu ten monitor (ne tv, což je ale dneska vlastně jedno).
LAN připojení by bylo snad ještě lepší, ale to je asi stejný problém s množstvím dat? I když 100mbit síť by mohla stačit? Nebo to není primárně určeno na video data?
Kdo se má v tom vyznat?

S tou rychlostí přenosu dat nevím, taky jsem měl TV přes wifi a koukat jsem i na Youtube bez nějakých problémů. Teď už to mám přes kabel. Ale jak jsem psal, IPTV nejde v routeru do wifi, jinak by šlo v nabídce vstupů u TV vybrat, ale musí se volit STB. Asi je to nějak kódované. Ale zjistil jsem, že když na PC něco stahuji, tak se na TV live HD obraz trhá. Když tam pustím něco z archivu, tak ne. A to mám připojení 100 Mbps, reálně tak 95-97 Mbps stabilně.

Potřebuji koupit nový monitor k iptv televizi (Vodafone TV). Existuje možnost bezdrátového/wifi připojení přes router?

Si k tomu monitoru kup nejakou Android TV krabicku a sleduj IPTV pres zni. Tak nemusis resit monitor s internetovym pripojenim.

PS: Jestli chces vylozene monitor s WI-Fi a SMART funkcemi, tak se podivej na Samsung Smart Monitor ("32") model M50A
https://www.samsung.com/us/computing/monitors/smart-monitors/27--smart-monitor-with-mobile-connectivity-ls27am500nnxza/