Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač se zapne, ale nejde obraz

Zdravím, chtěl bych poprosit, jestli by někdo, kdo se vyzná ve skládání pc sestav, nevěděl, co z následující situací:

Dnes se mi během dne zničehonic stalo, že mi zničehonic zhasli oba monitory najednou, ale počítač stále fungoval, protože jsem byl zrovna na discordu s kámošem a furt jsem s ním mohl mluvit.
Zkusil jsem tedy počítač vypnout, zapnout přes power tlačítko. Obraz vůbec nenaskočil a ani se neukázalo logo základovky. Prostě totální blackout. Ale počítač a windows musel nastartoval, protože mě to automaticky připojilo zpět na discord a stále jsem mohl s kámošem mluvit.

Následně jsem tedy bednu otevřel a zkusil vypojit a zapojit napájecí kabely do grafiky. To nepomohlo. Během mnoha a mnoha pokusů se na grafice buď ani nerozsvítí rgb osvětlení nebo se nezapnout větráku nebo se občas zapnou. Prostě je to náhodné.

Zkusil jsem tedy přepojit napájecí kabel od gpu na zdroji do jiného volného slotu, ale to nepomohlo. Stejný výsledek.
Zkusil jsem GPU dát do druhého PCI slotu, ale tam se ani nerozsvítila, vůbec se nespustila.
Zkusil jsem ještě vyměnit napájecí kabel, co vede ze zdroje do grafické karty, ale výsledek stejný.
Zkusil jsem proházet ramky (2x8 GB) ze slotů 2 a 4 na 1 a 3 nebo i pouze samostatně, ale výsledky stejné.
Zkusil jsem vyndat a zandat baterku na desce, ale stejný výsledek.
Zkusil jsem připojit monitor bez grafiky přímo na HDMI nebo VGA na desce, ale obraz také nenaskočil.

Několikrát a zdánlivě náhodně se mi stala zajímavá věc, že při zapnutí počítače se rozsvítili všechny rgb světla, rozjeli se větráky ve skříni, na chlazení cpu a ozval se standardní zvuk, který se mi vždy ozýval při zapnutí počítače, ale po cca dvou vteřinách vše zhaslo a vyplo se, jako kdyby to ztratilo napájení a pak to zase po cca 2 vteřinách naskočilo, jako kdybych to ručně znovu zapnul.

Přijde mi jako kdyby zdroj nedokázal dodávat potřebnou šťávu, ale jistě to nevím. Bohužel nemám k dispozici jinou funkční sestavu, na které bych mohl otestovat jednotlivé komponenty.
V tuto chvíli si tedy myslím, že by mohl být na vině buď zdroj, deska nebo samotná grafická karta.

Chápu, že takhle na dálku v podstatě nejde určit, čím přesně by to mohlo být, ale nenapadá někoho něco, co by to mohlo teoreticky způsobovat?
Už jsem objednal nový zdroj, který zítra vyzkouším. Doufám, že to bude tím, protože by náprava byla nejjednodušší a zbylé dvě podezřelé komponenty jsou buď mnohem dražší, co se týče GPU nebo co se týče desky, tak tam je u mě zase problém, že desky se socketem 1151, ve kterém sedí můj CPU, se v podstatě už nedělají nebo jdou dost blbě sehnat. Respektive ty, co jsem našel, zase nedokážou pobrat moje ramky.

Moje sestava: Vše kromě grafiky bylo kupováno v 2017. Grafika 2019.

Motherboard: ASROCK Z270 KILLER SLI
CPU: IIntel Core i7-7700K 4,2 GHZ
GPU: ASUS ROG STRIX GAMING GeForce RTX 2080Ti O11GB
RAM: Corsair Vengeance LPX Black 16GB (2x8GB) DDR4 3200
Power Supply: Corsair RM650x 650W

Děkuji za jakékoli rady nebo tipy.

Případně vyzkoušet tu grafickou kartu jinde, případně vyzkoušet v PC jinou grafiku. A vím, je to otrava.
Tím by se mohla vyloučit HW závada té grafiky (což si myslím, že není, když nesvítila ani myš) a zvětšit pravděpodobnost, že je problém s motherboardem. Nevidíš na něm nějaké nafouklé kondenzátory (jakoby měly "čepičky")?

Vyzkoušet jinou grafiku nebo tuhle jinde bohužel nemám.
Nevšiml jsem si, že by na desce byly nafouklé nějaké kondenzátory.
Ale ano, vzhledem k tomu, že to nenapájí ani USB, tak bude nejspíš a snad chyba buď ve zdroji nebo desce.
Dnes vyloučím otázku ohledně zdroje. Už mám na cestě nový. Pokud nebude fungovat, tak kupuji novou desku a s tím asi i nový CPU, protože pořádnou desku s 1151 socketem nedokážu sehnat.
Respektive sehnal bych microATX, ale tam jsou zase RAM omezené na 2666 Mhz a já mám 3200 Mhz. Nevím, co by to udělalo. Jestli by to vůbec fungovalo nebo to bylo jen nějak omezené? Navíc to ale není ani herní deska, ale kancelářská.

Ano, grafika byla vyndaná.

Tak jsem teď vyzkoušel nový zdroj, vše jsem přepojil na nové kabely a sice jsem to zapojil vše správně, ale chová se to úplně stejně, jak jsem už popisoval výše.
Takže asi musela odejít deska. Zkusím tedy koupit desku... Achjo...

Zdravím, tak jsem pořídil novou desku GIGABYTE B550 GAMING X V2 a nové CPU AMD Ryzen 7 5700X a nový chladič. Původní RAMky, disky, GPU a ten původní zdroj, který jsem prvně myslel, že nefunguje, jsem přepojil na novou základovku a vše k mému obrovskému překvapení naskočilo na první dobrou.

Takže ve finále byla nejspíš špatná deska. Nebo CPU, to nemám jak ověřit, ale to by se asi chovalo jinak, nebo by se to spíš nechovalo nijak.