Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co freezuje OBS a jine appky na druhem monitoru ??

nejsem úpně rád, když mi lidi lžou. když nainstaluju microsoft windows, tak mi nikdy sama nevyskočí appka jiného výrobce: asus armoury crate. nikdy.

při instalaci windows mám předem stažené nejdůležitější ovladače (chipset driver, po něm zbytek jako síťovka, grafika, audio, uisb3, wifi pokud je). nebo mám aspoň po ruce cd výrobce se sice zastaralými verzemi, ale aspoň ten chipset driver tam je.
když je to neznámá deska, nechám instalaci doběhnout a pak si ve správci zařízení přečtu co windows identifikovaly za hw. případně ho určím podle 3.metody a na vedlejším pc si stáhnu ovladače od výrobce.
nikde nezmiňuju čekání na aktualizace co ony samy vymyslí, navíc musím trochu dodržet pořadí instalace.

pořadí instalace ovladačů, už přes 20 let:
1.chipset driver (protože je to základní ovladač co popisuje hw připojený k chipsetu a jeho režimy),
2.doporučuju restart,
3.zbytek v libovolném pořadí (protože ty periferie už na sobě navzájem nezávisí, ale poznává je právě ten chipset)

stejně dobře by to mohly nainstalovat i nějaké automatizované utility pro instalaci ovladačů. ale asi to tak nedělají, protože chyby v prohlížeči událostí\system jako "nvlddmkm" nebo "disk" se vůbec nesmí objevovat.
taky to chce ty chyby rozkliknout, jestli neobsahují nějaký zajimavý popis.
a při chybě disk bych se zamyslel, jestli nemám zděděný starší hdd a pustil si výpis hodnot v crystaldiskinfo, mohlo by to být vážné - a třeba by to vysvětlovalo problémy se zachycováním videa.

prohlížeč událostí:
když potřebuju vidět, jak ty události a chyby náledovaly po sobě, nebo jestli co chybám předcházelo, místo počtu chyb ho potřebuju setříděný podle času...
prohlížeč událostí -> vlevo protokoly windows -> aplikace,systém ... čas restartu či zapnutí bývá vidět v systému jako opakovaná událost eventlog. nejdřív se nahrávají ovladače a startují služby windows.
aplikace: prošel bych si chyby "application error" - co jim těsně předcházelo nebo při čem se opakují. můžou to být chybějící knihovny msvc. nebo jestli jim předchází žluté varování.

autoruns:
vypnutí zcela zbytečných programů po startu bývá v záložce "logon", ten obrázek bohužel obsahuje pohled na naplánované úlohy.
"scheduled task" - asi bych zrušil zatržení u všech nesmyslů od asusu. nvidia je na zvážení, podle mě taky k ničemu. samozřejmě kdo si neumí stáhnout aktualizaci grafiky sám, nechá zatržený updater. za sebe bych zrušil všechno.
co hodnotím kladně je roztažení sloupců tak, aby se dalo něco přečíst, to tu málokoho napadne.

nemusí každý vědět všechno, každý má svůj obor, ve kterém se vyzná. tak aspoň jeden tip: aktivní okno se foukne do schránky přes alt+prnscr. nemusím pak pracně odřezávat co nepotřebuju.

odpovídám později, měl jsem teď trochu jiné starosti než se přít s laikem, co je podle něj jen můj názor.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny