Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rychlost internetu v závislosti na délce přívodního kabelu

Dobrý večer.
Sjednal jsem si kabelový internet od t-mobile. Máme podkrovní byt ve větším rodinném domě a musel jsem si prodloužit telefonní linku z jednoho na druhý konec domu.
Jedná se cca o 75m. Použil jsem kabel sykfy 2x2x0.5 a 2 žíly jsem vždy spojil,aby byl celkově větší průřez pro menší ztráty. Zapojil jsem to na zasuvku v bytě nahoře a od zasuvky do modemu cca 10 m,jsem udělal už obyč kabel jen 2 žíly. Původní rychlost 50Mb se snížila na 37Mb. Nechal jsem na půdě rezervu 10m abych kdyžtak mohl zasuvku presunout az k pc kdyby byla rychlost příliš malá . Dnes jsem zkusil dat modem hned za zasuvku ke zdi ( jestli si pomůžu o nějaký mb oproti 37mb) a vysledek je takový, že rychlost je takto 26mb. Takže dotaz zní,jak je to možné? Nemělo by to být naopak? Čím delší kabel, tím větší ztráta? Jediné co mě napadá a zkusím to zítra je - zapojit těch 75 m jen na 2 dráty, místo zdvojených, protože když jsem koupil kabel 100m , nandal jsem na něj koncovky rj11 , tudíž jen 2 dráty, připojil modem a přes těch 100m to dalo rychlost asi 45mb což byla menší ztráta, než když jsem to zapojení zdvojil .. díky za odpovědi

Kdybych chtěl mít na konci stejnou rychlost jako na začátku tudíž 50mb . Co použít za kabel ? Je to ve dvou mistnostech v lištách a přes půdu. Celková délka 75m. No zítra to zkusim po těch dvou drátech a pokud to pojede 45,tak to nebudu dál řešit. Dám vědět.

Spojování je blbost a kontraproduktivní. Signál je potřeba vést krouceným párem, který má nejlepší kapacity a impedanci. Když spojíš dva páry, rozhodíš naprosto kvalitu kabelu. Použít jeden pár (pro vysokorychlostní modem dva páry) klasického telefonního kabelu. Nedělej takové experimenty. Víš jak daleko to vede někde pod chodníkem stejným způsobem? Těch tvých pár metrů to nevytrhne.

spojování párů SYKFY nemá smysl...tím si nepoůžeš...jak uvedeno přede mnou, to že ta rychlost je jiná není kabelem ale agregací, což říká že o datový tok se dělí více klientů, proto se udává rychlost AŽ...nikoliv konkrétní číslo a může kolísat každou sekundou takže se nedopídíš ryclosti...prostě to něřeš: Modemy mají dostatečnou citlivost, až -43dB na to aby signál přijaly...